İlk istasyon Arabahmet Kültür Evi (Arkhe) oldu

Projenin ilk istasyonunda Özlem Ünsal’ın küratörlüğünü üstlendiği Diaspora kategorisindeki üç sergi; Aslı Bolayır’ın “Bir Güneşte Uruba Kurutmak”, Alev Adil’in “Ruined Archive / Harap Arşiv” ve Sümer Erek’in Brittle Lemons,Collective Collection 1 (1936-2024) yer alıyor. Ayrıca Serap Kanay’ın “Connection” videoları gün içinde belirlenen matinelerde izleyicilerle buluşuyor.

 

2. İstasyon EMAA Başkent Sanat Merkezi

Eklektik Manifest’in 2. İstasyonu EMAA Başkent Sanat Merkezi'nde açıldı. 2. istasyonda Küratörlüğünü İlkem Tunar’ın yaptığı Hikmet Uluçam’ın Filistin: 45 Yıl Sonra Yeniden “The Baghdad International Poster Exhibition '79 Afişleri” koleksiyonu, Arşiv Seksiyonunun ilk sergisi olarak açıldı.

 

3. İstasyon Eski Fransız Kültür Derneği Binası'nda açıldı

Meclis Genel Kurulu yarın toplanacak Meclis Genel Kurulu yarın toplanacak

3. İstasyonda küratörlüğünü Halil Duranay’ın yaptığı Pınar Yeşilada’nın “Kafes Edisyon II”, küratörlüğünü İlkem Tunar’ın yaptığı Kadir Kaba’nın “Seyyarlardan Fotoğrafhanelere Kıbrıs’ta Fotoğrafların Bir Asrı” ve küratörlüğünü Özlem Ünsal’ın yaptığı Sümer Erek’in “Return to Sender” sergileri yer alıyor.

 

Açılışı yapılan sergilerler, tüm istasyonlarda 22 Haziran 2024 tarihine kadar hafta içi: 09:00 – 20.00 ve her Cumartesi 10.00–16.00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor.

 

Projede 22 sanatçı, 6 istasyon ve kamusal alanlarda 8 sergi, 7 performans ve 5 panel yer alıyor.

Arkhe tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen Eklektik Manifest- Lefkoşa Bienali’ne Giriş projesi kapsamında 22 sanatçı, 6 istasyon ve kamusal alanlarda 8 sergi, 7 performans ve 5 panel yer alacak. Performans takvimleri ise ARKHE Web sitesi ve sosyal medya hesaplarından takip edilebilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Editör: Kıbrısın Sesi