Güzelyurt'ta meydana gelen "Müstahdem tarafından sirkat", "Sahte evrak düzenleme ve tedavülle sürme" suçlarından emekli başçavuş H.T. tutuklandı ve yargıç Gülay Süleymanoğlu huzuruna çıkarlarak hakkında 2 gün tutukluluk emri verildi.

Konu ile ilgili mahkemede yeminli şahadet veren adli şubede görevli polis memuru Ahmet Sonatlı, Nisan ayında Güzelyurt'ta aynı yerde faaliyet gösteren Erdal Küpeli'ye ait Erdal Küpeli Kömürcülük LTD. isimli şirkette dağıtım ve pazarlamacılık olarak çalışmakta olan zanlı H.T. Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir iş yerine şirketi adına satmış olduğu kömür ve odunların karşılığı 4 bin 400 TL nakit parayı günlük satış çizelgesi üzerinde göstermeyerek aynı gün iş yerine vermek suretiyle tedavüle sürüp söz konusu meblağı sirkat ettiğini söyledi. 

Esentepe’de eğlence düzenlenen eve operasyon… 5’i uyuşturucudan tutuklandı, 19’u ikamet izinsiz çıktı Esentepe’de eğlence düzenlenen eve operasyon… 5’i uyuşturucudan tutuklandı, 19’u ikamet izinsiz çıktı

Sonatlı, zanlının yine Nisan ayı içerisinde zanlının Girne’de faaliyet gösteren bir iş yerine şirket adına satmış olduğu kömür ve odunların olduğu 3 bin 750 TL  nakit parayı günlük satış çizelgesine 2 bin 250 TL tahsil etmiş gibi yazıp sahdeledikten sonra iş yerine verip tedavüle sürüp geriye kalan 1500 TL şirkete yatırmadan sirkat ettiğini kaydetti.

Konu ile ilgili meselenin yeni başladığını belirten polis memuru Sonatlı alınması gereken ifadeler olduğunu belirterek, 2 gün tutukluluk talebinde bulundu.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu, zanlının 2 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.