Erkeklerin cinsel organlarını kesip "Eunuch Maker" adlı web sitesinde paylaşım yapan Norveçli Marius Gustavson, Cuma günü Londra mahkemesinde 22 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Gustavson'un, penis veya testislerinin kesilmesini içeren tehlikeli prosedürlere karıştığı İngiliz savcılar tarafından ispatlandı. 

Tüm amputasyonlara 'rıza' gösterilmiş

Gustavson'un suçları arasında, ağır bedensel zarara neden olmak için organizasyon kurma, ağır bedensel zarara neden olma ve web sitesinden elde edilen gelirle ilgili yasal olmayan yoldan gelir elde etme gibi suçlar yer alıyordu. Savcı Caroline Carberry, tüm amputasyonlara rızanın olduğunu ancak bedensel zarara neden olacak bir yaralanmada rıza göstermenin yasal olmadığını belirtti.

Carberry ayrıca, kurbanların çoğunun savunmasız olduğunu ve Gustavson ile diğer sanıkların baskısı altında olduklarını da ifade etti.

Kendine de aynı ameliyatı uyguladı

Gustavson, 2017'de kendi evinde penisini kesti ve daha sonra 2019'da sol bacağını kuru buzla temas ettirdikten sonra keserek ağır yaralara neden oldu. Ocak ayında, bu tür prosedürlerde rolleri olduğu için iki kişi ile birlikte hapse atıldı.

Savcılar, Gustavson'un bazı kesilmiş vücut parçalarını dondurucuda sakladığını ve bazılarını satışa sunduğunu söyledi.

Yargıç Mark Lucraft, Gustavson'un "bu dehşet verici ve ürpertici girişimin beyni" olduğunu ve bazı işlemlerin "insan kasaplığından biraz daha fazlası" olduğunu açıkladı.

ChatGPT’nin sesli asistanı geldi: Duyguları tanıyor, tercümanlık yapıyor ChatGPT’nin sesli asistanı geldi: Duyguları tanıyor, tercümanlık yapıyor

Mahkemedeki duruşmalarda korkunç detaylar ortaya çıkmıştı

The Telegraph'da yer alan habere göre ise, Mahkeme aşamasında, hadım etme grubunun elebaşısı olarak gösterilen Gustavson'un testis salatası yaptığı da ortaya çıkmıştı. İngiliz medyasının yakından takip ettiği davada, grup üyeleri 'insan kasapları' olarak nitelendirilmiş ve erkeklere yönelik sakatlama, cinsel işkence videolarının 'sado-mazoşist web sitesi Eunuch Maker'da yayınlanmış olmasını skandal olarak duyurmuştu.

KIBRISIN SESİ HABER MERKEZİ