KC İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada belirtildiği üzere Bakan, Resmî Gazete’nin bugünkü (12.04.2024) sayısında yayımlanan bir Kararname ile 9 Haziran 2024 Pazar günü Avrupa Parlamentosu Üyeleri Seçimlerinin gerçekleştirileceği duyuruldu. 24 Nisan 2024 Çarşamba günü ise adaylıklar duyurulacak.

Ayrıca İçişleri Bakanı, bugün yayımladığı Kararname ile, 9 Haziran 2024 Pazar gününü Yerel Yönetim Yetkilileri ve Okul Yönetim Kurulu Üyeleri seçimleri için tarih olarak belirledi.

Ayrıca, İçişleri Bakanlığı Genel Müdürü ve Seçim Kurulu Başkanı Elikkos Ilias, aracılığıyla Seçim Amirlerine gönderilen seçim tamimiyle, 25 Nisan 2024 Perşembe gününü Kaza Yerel Yönetim Kurumu Başkanı, Belediye Başkanı, Belediye Başkan Yardımcısı, Meclis Üyesi ve Okul Yönetim Kurulu Üyesi makamları için adaylık başvuru tarihi olarak belirledi.

“Adet Yoksulluğuna Karşı Sen De Paylaş” kampanyası devam ediyor “Adet Yoksulluğuna Karşı Sen De Paylaş” kampanyası devam ediyor

Ayrıca 29 Nisan 2024 Pazartesi gününü de Kaza Belediye Başkanlığı ve Meclis Üyeliği için adaylık başvurularının yapılacağı gün olarak belirledi.

Ayrıca, İçişleri Bakanı, Kararname ile, seçim amacıyla Elikkos A. Ilias'ı Seçim Kurulu Başkanı olarak atadı. Ilias'ın yanı sıra, Menelaos Vassiliou'yu Genel Seçim Başkan Yardımcısı olarak, Andreas Hadjipakkos'u Lefkoşa Seçim Bölgesi, Elektra Panagiotou'yu Limasol Seçim Bölgesi ve Florentia Georgiou'yu Mağusa Seçim Bölgesi Başkanları olarak atadı.

İçişleri Bakanı ayrıca, Larnaka Seçim Bölgesi Başkanı olarak Odysseas Hadjistefanou'yu, Baf Seçim Bölgesi Başkanı olarak Georgios Chrysafinis'i, Girne Seçim Bölgesi Seçim Bölgesi Başkanı olarak Antonis Economidesi ve Denizaşırı Seçim Bölgesi Seçim Başkanı  olarak da Kyriakos Kouros'u atadı.

KHA