Yapılan açıklamada, "Kıbrıs'ta trafik kazaları kangren hale gelen sosyal bir sorundur. Ve bu sorunun sonucunda biz sevdiklerimizi her gün Kıbrıs yollarında kaybediyoruz" ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, trafik kazalarına neden olan unsurların, özellikle alkol ve uyuşturucu kullanımı sonucunda meydana gelen ölümlerin cezalarının neden ağırlaştırılmadığı sorusu yöneltildi. "Gerekli yasa düzenlemesi yapan sayın milletvekillerimize acılı aileler adına sormak istiyorum" denilerek, cezaların ağırlaştırılması için gerekli düzenlemelerin neden yapılmadığı merak edildi.

KKTC Trafik Kazaları Mağdurları’nın açıklamasının tam metni şöyle:

Kıbrıs'ta trafik kazalari kangren hale gelen sosyal bir sorundur. Ve bu sorunun sonucunda biz sevdiklerimizi her gün Kıbrıs yollarında kaybediyoruz.Gerekli yasa düzenlemesi yapan sayın  milletvekillerimize  acılı ailler adına sormak istiyorum.

SİZLERDEN İSTEDİĞİMİZ NORMAL TRAFİK KAZALARININ CEZASIYLA ALKOL VE UYUŞTURUCU KULLANIMI SONUCU ÖLÜME SEBEBİYET VERMENİN CEZASININ AYRI TUTUP CEZALARI AĞIRLAŞTIRILMASI İÇİN GEREKLİ DÜZENLEMELER  NEDEN YAPILMIYOR?

KEYFİ İÇİN ALKOL ALIP DİREKSİYON BASINA GEÇEN SÜRÜCÜLERİN NEDEN OLDUĞU ÖLÜMLER BİZİM SEVDİKLERİMİZİ KAYBETMEMİZE SEBEP OLUYOR.

SEVDİKLERİMİZİN VE BİZİM SUÇUMUZ NEYDİ Kİ CEZAYİ BİZ ALIYORUZ.CEZALAR İNGİLİZ YASALARINDAKİ GİBİ NEDEN 14 YILA ÇIKARTILMIYOR?

Dalkan: Sağlık kapasite planı hayati önem taşıyor Dalkan: Sağlık kapasite planı hayati önem taşıyor

BUNUN CEVABINI AİLLER OLARAK MERAK EDİYORUZ???

KIBRISIN SESİ HABER MERKEZİ

Editör: Kıbrısın Sesi