Durumdan şüphelenen banka çalışanları, hemen yetkililere ihbarda bulundu. Sağlık ekipleri olay yerine geldiğinde yaşlı adamın hayatını kaybettiğini tespit etti.

 Brezilya'da meydana gelen korkunç olay, banka çalışanları tarafından kameraya kaydedildi ve görüntüler sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

İbrahim Koreli anıldı İbrahim Koreli anıldı

Yaşanan korkunç olayda, bir kadın, tekerlekli sandalyede bulunan amcasını bankaya getirdi ve 3 bin dolarlık kredi çekmek istedi.

Kadın, amcasının kafasını dik tutarak önündeki kağıtları imzalamasını istedi. Ancak banka çalışanları, yaşlı adamın durumundan şüphelenerek durumu yetkililere bildirdi. Kadın, çalışanlara "O böyle, hiçbir şey söylemiyor" diye yanıt verdi.

Polis olay yerine geldiğinde, 68 yaşındaki Paulo Roberto Braga'nın birkaç saat önce hayatını kaybettiğini belirledi. Polis şefi Fábio Luiz, "Krediyi ona imzalatıyormuş gibi davranmaya çalıştı. Zaten bankaya ölü olarak girdi" dedi.

Polis, kadının gerçekten amcası olup olmadığını ve başka kişilerin bu dolandırıcılık girişimine karışıp karışmadığını da araştıracaklarını belirtti.

Ayrıca, yaşlı adamın ölüm koşullarını ve bu kredi işlemiyle ilgili daha fazla bilgi edinmek için soruşturmanın devam edeceğini söyledi.