Genel Kurula Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar, Lefkoşa Belediye Başkanı Mehmet Harmancı, ve BRT Müdürü Meryem Özkurt katıldı.

Genel kurulda, divan başkanlığını Hüseyin Erkoç, yazmanlıkları ise Serda Tüzel ve Neslihan Soykan üstlendi. Yönetim kuruluna seçilen isimler arasında Özten Büyükalsancak, Doğuş Bozkurt, Vargın Balcı, Sülün Haslıel ve Gülçin Özalkım yer alırken, yedek üyeler ise İlknur Çakmak, Kubilay Tanrıver ve Süsen Şekeroğlu oldu.

Denetleme Kurulu ise Çiğdem Cabacaba, Havva Çoban, Aziz Karaaziz ve yedek üye Emine Hoca'dan oluşurken, Disiplin Kurulu Salahi Özgüçer, Damla Soyalp ve İsmet Oyal'dan oluştu.

Divan başkanı Erkoç, genel kurulun açılış konuşmasında BRT çalışanları olarak BRT’ye bırakılan "can dostlarını" korumak amacıyla örgütlendiklerini ifade etti.

KTÖS’ten hayvan üreticilerinin eylemine destek KTÖS’ten hayvan üreticilerinin eylemine destek

BRT Müdürü Meryem Özkurt, hayvanları sevmenin kültürel bir miras olduğunu belirtti ve programın AsBank sponsorluğunda yürütülmesinin önemine değindi.

Lefkoşa Belediye Başkanı Mehmet Harmancı, hayvanlara olan ilginin organize bir şekilde gösterilmesinin önemini vurguladı ve 400'den fazla köpeğe bakılan Lefkoşa barınağındaki popülasyon artışı nedeniyle ortak barınakların gerekliliğini ifade etti.

Sibel Tatar, BRT’deki hayvan dostlarına verilen mücadeleye ve yapılan çalışmalara destek olmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi. Sokak hayvanları için yaklaşık iki yıldır projeler yürütüldüğünü belirtti.

Genel kurulda yönetim, denetleme ve disiplin kurullarının seçimi yapıldı ve BRT Hayvanseverler Derneği'nin çalışmalarına ilişkin önemli konular ele alındı.