Kıbrıs Cumhuriyeti Temsilciler Meclisi Başkanı Annita Demetriou, İspanya'nın en büyük adası olan Palma de Mallorca’da gerçekleştirilen AB Parlamentoları  Başkanları Zirvesine katıldı.

Demetriou, toplantı sırasında Avrupalı mevkidaşlarını Orta Doğu ve göç meselesi hakkında bilgilendirdi. Zirvenin çalışmaları  tamamlandı.

Annita Demetriou, Avrupalı mevkidaşlarından Lübnan’dan Kıbrıs’a yönelik Suriyelilerin akışının durdurulması ve Suriye'deki durumun yeniden değerlendirilmesi ve Lübnan’a yönelik destek verilmesini istedi.

Meclis Başkanı toplantı sırasında ayrıca, Lübnan'dan Kıbrıs'a yönelik Suriyeli mülteci akınının endişe verici şekilde artığına işaret etti.

Demetriou, Kıbrıs, Yunanistan, Fransa, İtalya, İspanya, Portekiz ve Malta’nın Parlamento başkanlarının katılımıyla düzenlenen ilk toplantı hakkında Zirveye katılanlara bilgi verdi. Toplantıya Avrupa Parlamentosunun yetkilileri de katıldı.

Şahiner: Hükümet, et fiyatlarını düşüreceğini iddia ederek hayvancıyı uyutmaya çalışıyor Şahiner: Hükümet, et fiyatlarını düşüreceğini iddia ederek hayvancıyı uyutmaya çalışıyor

Demetriou, Orta Doğu’daki duruma atıfta bulunarak bunun “tehlikeli bir şekilde tırmandığını” söyledi.