KTAMS ve Kamu-İş pazartesi genel greve gidecek KTAMS ve Kamu-İş pazartesi genel greve gidecek

KIBRISIN SESİ ÖZEL HABER

Eczacı Dicle Tekiner, ‘14 Mayıs Eczacılık Günü’ dolayısıyla Kıbrısın Sesi’ne özel bir açıklama yaparak, ‘reçete soruşturmasına’ ilişkin konuştu. 

Tekiner, soruşturmanın devam ettiğine dikkat çekerek, geçtiğimiz hafta dört eczacının daha tutuklandığını kaydetti, polisin sona yaklaştığı yönünde bir söylemi olduğunu ifade etti.

“Bizleri çok yıprattı”

“9-10 aydır devam eden bir süreç… Bizleri çok yıprattı. Böyle olmasını temenni etmezdik” açıklamasını yapan Tekiner, soruşturmanın paydaşlarla birlikte yürütülmemesini eleştirdi.

Tekiner, “Ne yazık ki devlet hiçbir zaman meslek örgütlerini paydaş olarak görmedi, görmüyor. Bu soruşturma bizimle birlikte yürütülseydi eczacılık mesleği yıpranmazdı, itibarsızlaşmazdı” dedi.

“Sağlık sektörü yeniden inşa edilmeli”

Süreç boyunca eczacılar olarak çok zor durumda kaldıklarının altını çizen Tekiner, “Devlet yetkilileri tarafından mesleğimize sürülmeye çalışılan bu lekenin gerçeği yansıtmadığını anlatmaya çalıştık” açıklamasını yaptı.

Tekiner, kendilerinden yardım talep edildiğinde hiçbir zaman geri çevirmediklerine işaret ederek, tüm paydaşların bir araya gelerek, sağlık sektörünü yeniden inşa etmesi gerektiğini de sözlerine ekledi