'TÜRKİYE'YE GİRİŞİM ENGELLENDİ'

Kızı Doğa'nın 2020 Şubat ayında doğduğunu ve Mart ayında başlayan pandemi sebebiyle yurtdışına gidemediklerini ve kızının ilk yolculuk deneyimi nedeniyle kısa bir yolculuk planladıklarını belirten Hınçal, bugün sabah 10:40'ta Sabiha Gökçen'e vardıklarını, ancak "N82" yasaklı listesinde adının bulunduğu gerekçesiyle Türkiye'ye girişinin engellendiğini söyledi. 

'YETKİLİLER AÇIKLAMA YAPMADI, KONSOLOSLUĞA BAŞVURMAM SÖYLENDİ'

İlgili kişilere ulaşmaya çalıştıklarını ancak geri gönderildiklerini ifade eden Hınçal, "N82" nedir ve neden yasaklı olduğunu sorduğunda yetkililerin açıklama yapamayacaklarını, konsolosluğa başvurması gerektiği bilgisini aldığını söyledi. 

'SEYAHAT ÖZGÜRLÜĞÜ BİR İNSAN HAKKIDIR'

Bakanlar Kurulu Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası grevini erteledi Bakanlar Kurulu Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası grevini erteledi

Hınçal, uzun zamandır Türkiye'ye girişlerde bu tür sıkıntılar yaşayan birçok arkadaşının olduğunu vurgulayarak, seyahat özgürlüğünün bir insan hakkı olduğunu söyledi.

'ZOR ANLAR YAŞADIK'

 Hukuki yollarla gereken işlemleri başlatacağını dile getiren Hınçal, görevlilerin davranışlarının iyi olduğunu ancak kurallar gereği eşini ve kızını ayrı koğuşlara konulmalarının zor anlar yaşattığını anlattı.

'KIZIMDAN ÖZÜR DİLİYORUM'

 Bu süreci kamuoyu ile paylaşma ihtiyacı hissettiğini ve kızından özür dilediğini ifade eden Hınçal, gelecekte sorunsuz şekilde ziyaret edecekleri güzel ülkelerin kendilerini beklediğini sözlerine ekledi.

KIBRISIN SESİ HABER MERKEZİ