Girne Adli Şubede görevli polis memuru Kazım Sevinç mahkemede olguları aktardı. Polis, zanlıların eğlence mekânında tanıştıkları 21 yaşındaki kıza sırayla tecavüz ettikleri gerekçesiyse 13 Nisan 2024 tarihinde tutuklandıklarını söyledi.

Polis, soruşturma kapsamında birçok ifade aldıklarını hem zanlıların hem müştekin cep telefonlarının incelemeye alındığını hatırlattı. Polis, 25 Nisan 2024 tarihinde PGM Data İnceleme uzmanları tarafından gerek müştekinin gerekse zanlıların cep telefonlarında yapılan incelemede müştekinin olay gecesi 2 kişiden yardım istediğini tespit ettiklerini açıkladı. Polis, genç kızın arkadaşlarına, “Beni buradan alın, çok kötüyüm, çok fenayım, yalvarırım” şeklinde mesaj attığını, ayrıca zanlıların kaldığı yerin konumunu attığını söyledi. Polis, zanlıların cep telefonlarında ise video görüntüleri tespit ettiklerini ifade ederek, zanlı Y.A.’Nın cinsel ilişki sırasında genç kıza 3 kez kemerle vurduğunu ve darp ettiğini açıkladı.

Mahkeme Tecavüz (3)

3 ayrı yerde yangın çıktı 3 ayrı yerde yangın çıktı

Polis, bir video kaydında ise zanlı Z.K. ile B.Y.’ın aynı anda genç kızla ilişkiye girmeye çalıştığını belirtti. Polis, zanlıların ayrıca video görüntülerinde genç kızla cinsel ilişkiye girmek için sıra beklediklerini söylediklerini gülüp eğlendiklerini, K. ile Y.’nin aynı anda ilişkiye girme çabalarını kapı önünde kayda aldıklarını belirtti. Polis memuru, soruşturmanın zanlıların etki edebileceği kısmının tamamlandığını, ülkeye turist vizesiyle geldiklerini, işlenen suçun ağır bir suç olup ağır ceza mahkemesi yetkisi kapsamında girdiğini belirterek, tutuklu yargılama talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Evren Mürsel tüm zanlıların 35 günü aşmayacak bir süreyle cezaevine gönderilmelerine ve tutuklu şekilde yargılamayı beklemelerine emir verdi.

(Kamalı Haber)