CTP İlçe Başkanı Gulamkadir paylaşımında Türkiye'de yaşanan olaylara duyarlılık göstererek, kendi ülkesinde sporun ve gençlerin değersizleştirilmesine de dikkat çekti.

Spor branşlarında yaşanan erozyonun, takımların giderek azalan taraftar sayısının ve spora yabancı kişilerin zarar vermesinin önüne geçilmesi gerektiğini belirten Gulamkadir, paylaşımına şu sözlerle devam etti:

“Spordan uzaklaştıran politikaların mimarları, memleketi yönettiğini iddia edenler nerede?”

“Spor branşlarımızda, günden güne yaşanan erozyon önümüzde duruyorken, takımlarımızın günden güne azalan taraftar sayısı ortadayken, spordan anlamayan niteliksizlerin, spor'a ve gençlerimize verdikleri zarar önümüzde duruyorken, gençlerimizi her türlü kötülükten uzak tutacak olan spor branşlarına teşvik etmek yerine, spordan uzaklaştıran politikaların mimarları, memleketi yönettiğini iddia edenler nerede?

Onlara göre hiçbir sorun yokmuş!

Yüzlerce engelli şampiyon Kıbrıs'ta buluşuyor Yüzlerce engelli şampiyon Kıbrıs'ta buluşuyor

Türkiye Futboluna verilen tepkilerin yarısının, sporcularımız, kendi federasyonlarımız ve spor klüplerimize gösterilmeyen değer için, verilmesi dileğiyle. Elbet bir gün, bizim sporcularımız ve gençlerimizde kazanacaktır. Elbet bir gün.”

KIBRISIN SESİ HABER MERKEZİ