Yarkıner, sayaç ihalesi konusunda yetkililere çağrı yaptı Yarkıner, sayaç ihalesi konusunda yetkililere çağrı yaptı

“Halk sizden hesap soracak”

Başkan Gulamkadir, “Güzelyurt’un bu ülkenin bir ilçesi olduğu gerçeğini unuttunuz, bu halk sizden hesap soracak. Yeni dönemde yeriniz olmayacak” dedi.

Başkan Gulamkadir, Güzelyurt’ta yaşanan sorunların, hükümetin ihmalkarlığı ve UBP’nin kayıtsızlığı nedeniyle giderek büyüdüğünü belirterek, yükseköğrenimden sağlığa, iş yaşamından narenciye sektörüne kadar birçok alanda Güzelyurt halkının zorluklar yaşadığını ifade etti.

“Halkın umutlarını diri tutmayı amaçlıyoruz”

Gulamkadir, mevcut olumsuzluklara rağmen Güzelyurt’u aydınlık bir geleceğe taşıyacaklarını ve birlikte yöneteceklerini dile getirdi. “Eşitlikçi, hakça, adil bir düzeni mutlaka kuracağız” diyerek halkın umutlarını diri tutmayı amaçladıklarını söyledi.

Üstel Hükümeti insan haklarına aldırış etmiyor”

Açıklamasında Üstel Hükümeti’ni  de eleştiren Gulamkadir, hükümetin kendi aldığı kararlara bile uymadığını, yasa tanımadığını ve insan haklarına aldırış etmediğini belirtti.

Gulamkadir, Güzelyurt Belediyesi’ne bağlı işçilerin ve Cypfruvex’in getirdiği yabancı işçilerin, bakanlığın belirlediği çalışma yasağı saatlerine rağmen zor şartlar altında çalıştırıldığını kaydederek, Güzelyurt Belediyesi'ni, Çalışma Bakanlığı’nın uygulamalarına uymaya davet etti.

“Güzelyurt Belediyesi keyfi hareket ediyor”

Gulamkadir, Güzelyurt esnafının yalnız bırakıldığını ve aydınlatma, çöp toplama, çevre temizliği gibi sorunların dayanılmaz bir hale geldiğini söyleyerek, belediyenin reklam panolarını propaganda aracı olarak kullandığını ve keyfi hareket ettiğini ifade etti.

“Bedeli sektör çalışanlarının ödüyor”

Narenciye sektöründe yaşanan kaosun Cypfruvex’te de kendini gösterdiğini belirten Gulamkadir, plansızlık ve iş bilmezliğin bedelini sektör çalışanlarının ödediğini söyledi. İşçilerin tedirgin olduğunu, yandaşlık politikalarının ve baskıcı yaklaşımların üretimde huzursuzluk yarattığını ifade etti.

Gulamkadir, UBP-DP-YDP koalisyon hükümetinin yanlış politikalarının, Güzelyurt halkını isyan noktasına getirdiğini belirterek, “Güzelyurt’u unuttunuz, bu halk sizden hesap soracak, yeni dönemde yeriniz olmayacak” dedi

“Kentimizi terk etmeyeceğiz”

Gulamkadir açıklamasının sonunda, Güzelyurt ve ülkeye sahip çıkacaklarını, yanlışların takipçisi olacaklarını ve güzel günler için kenetleneceklerini belirtti. “Güzelyurt’umuza ve ülkemize sahip çıkacak, kentimizi terk etmeyeceğiz.”diyerek kararlılık mesajı verdi.

KIBRISIN SESİ HABER MERKEZİ

Editör: Kıbrısın Sesi