Irak Ulaştırma Bakanı Rezzak es-Sadavi, Irak'ın resmi haber ajansı INA'ya yaptığı açıklamada, ülkenin hava sahasının tüm uçuşlara kapatıldığını duyurdu. Buna ek olarak ülkedeki tüm uçuşların da durdurulduğunu belirtti. Irak Sivil Havacılık Kurumu ise bu kapanmanın geçici ve önleyici olduğunu vurgulayarak, hava sahasının gelen ve giden tüm uçuşlara sabah saat 05.30'a kadar kapatıldığını bildirdi.

Ürdün de benzer bir adım attı. Ülkenin resmi ajansı PETRA'ya göre, Ürdün Sivil Havacılık Düzenleme Kurumu, ülkenin hava sahasını yerel saatle 23.00'ten itibaren birkaç saatliğine kapatma kararı aldı. Bu karar, bölgedeki artan tehlikeler ve uluslararası standartlara uygun risk değerlendirmeleri sonucunda alındı.

Lübnan Ulaştırma Bakanı Ali Hamiye de benzer bir açıklama yaptı. Bölgedeki güvenlik gelişmeleri göz önüne alınarak ülkenin hava sahasının geçici olarak tedbir amaçlı kapatıldığını duyurdu. Lübnan hava sahası, yerel saatle 01.00'den sabah 07.00'ye kadar tüm uçuşlara kapatıldı. Refik Hariri Uluslararası Havalimanı da bu süre zarfında tamamen kapalı olacak.

Bu ülkeler, hava sahalarını kapatma kararlarını ilerleyen saatlerdeki gelişmelere göre güncelleyeceklerini belirttiler.,

ChatGPT’nin sesli asistanı geldi: Duyguları tanıyor, tercümanlık yapıyor ChatGPT’nin sesli asistanı geldi: Duyguları tanıyor, tercümanlık yapıyor

Görsel: flightradar24.com

KIBRISIN SESİ HABER MERKEZİ