39 yaşındaki Michli, Kuzey Londra doğumlu bir spor salonu sahibi ve kökenleri Kıbrıs'ın Akaki köyüne dayanıyor.

İsrail, sınır kapılarını kapatarak 3 bin yardım tırının Gazze'ye girişini engelledi İsrail, sınır kapılarını kapatarak 3 bin yardım tırının Gazze'ye girişini engelledi

Michli, kendisinin seçimlerde şanssız taraf olmadığını düşünüyor. Kıbrıs Haber Ajansına (KHA) kampanya otobüsünde konuşan aday şunları belirtti: "Kesinlikle tüm adaylar arasında Londra'yı en iyi şekilde temsil ettiğimi hissediyorum. Aldığım tepkiler muhteşem. Herkes genel olarak siyasetçilerden ve iki ana parti sisteminden o kadar rahatsız ki! Yeni bir şey istiyorlar, farklı bir şeye iştahları var ve şimdi insanlar beni giderek daha fazla bu fark olarak görüyorlar."

Michli adaylığına ilişkin şunları kaydetti: "Birçok şeyin bir karışımından dolayı böyle oldu. Ülkemizin ve özellikle Londra şehrinin yönetiliş şeklinden hoşnut değildim. COVID-19 salgını sırasında merkezî hükûmet, yerel yönetimler ve Metropolitan (Londra Büyükşehir) Polisi ile uzun bir mücadele verdim. Hükûmet birçok işletmenin kapatılmasını emretti ve spor salonum da buna dâhildi. Salonu kapatmamaya karar verdim; bu yüzden hükûmete karşı direndim ve sonunda yerel belediye ve Metropolitan Polisi tarafından hakkımda dava açıldı. Mahkemede onlara karşı kazandım. Ardından Londra'da karantina karşıtı birçok gösteriyi organize ettim ve nihayet Londra Belediye Başkanlığı'na aday olmaya karar verdim."

"Londra'yı Güçlendirmek" seçim sloganını kullanan Michli, önceliğinin daha iyi güvenlik hizmetleri ve özellikle yüz kızartıcı suçlarla mücadele olduğunu söyledi: "Londra'daki bıçaklı saldırıları bitirmek için bir plan oluşturan tek adayım. Diğer adayların çoğu bu sorunu tamamen görmezden geliyor."

"Operasyon Brennan" adını verdiği projesi, bıçaklı suçlarla mücadele için özel bir polis gücü oluşturmayı ve her belediyede polise arama yapma yetkisi konusunda referandum yapmayı içeriyor.

Michli, bir spor insanı ve spor salonu sahibi olarak yakından ilgilendiği bir konu olan halk sağlığının iyileştirilmesine de programında özel önem verdiğini belirtti: "Sağlık hayatımın büyük bir parçası. Daha önleyici bir yaklaşım benimsemek istiyorum". Diğer önerileri arasında Belediye Başkanlığı bünyesinde herkese sübvanse spor salonu üyelikleri ve beslenme planları sunulması yer alıyor.

Son olarak Michli, Londra'daki trafik ile ilgili cezalarda indirime gitmeyi amaçladığını vurguladı.

Programında ayrıca Londra için güncellenmiş bir konut stratejisi, yüksek yoğunluklu konut gelişimi ve estetik vurgusuyla, sıfır emisyon hedeflerinin kaldırılması ve Londra'nın etrafında daha fazla yeşil alan yaratılması da yer alıyor.

KHA