Avrupa Komisyonu, genç gazeteciler ve gazetecilik öğrencileri için AB genelinde kalkınma projelerine fon sağlayan ve uyum politikalarına odaklanan bir eğitim programının başvurularını açıkladı.

Youth4Regions programı, Ekim 2024'te sekizinci kez düzenlenecek ve bir haftalık eğitim seminerlerinin yanı sıra AB kurumları ve medya kuruluşlarına ziyaretler de içerecek.

Yeni Güzelyurt Devlet Hastahanesi için ihale açıldı… 3 Temmuz’a kadar teklif kabul edilecek Yeni Güzelyurt Devlet Hastahanesi için ihale açıldı… 3 Temmuz’a kadar teklif kabul edilecek

Başvurularını yapmak isteyenler, 8 Temmuz saat 18.00'e kadar Komisyon'un https://ec.europa.eu/regional_policy/policy/communication/partnership-with-media/youth4regions_en adresindeki web sitesinde daha fazla ayrıntı bulabilirler.

Başvurular, genel gazetecilik, foto muhabirliği ve video gazeteciliği olmak üzere üç kategoriyi kapsamaktadır. Başvurular, AB üye devletleri, komşu ülkeler ve AB'ye katılan ülkelerden gazetecilik öğrencileri ve en fazla iki yıllık deneyime sahip genç gazeteciler tarafından yapılabilir. Ayrıca, Megalizzi - Niedzielski Genç Gazeteciler Ödülü için de başvurular kabul edilecek.

2017 yılından bu yana, Avrupa'nın dört bir yanından 210'dan fazla kişi Youth4Regions programına katılmıştır. Program faaliyetleri 5-11 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek.