Nazlı: Güldeniz’in ölümü için, polisin etkin soruşturma yapması için sesimizi yükseltiyoruz Nazlı: Güldeniz’in ölümü için, polisin etkin soruşturma yapması için sesimizi yükseltiyoruz

Oda Başkanı Onur Olguner, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Burak Türsoy, Safiye Özaltıner ve yedek üye Nezire Özgece’nin yönetim kurulu üyeliklerinden istifa ettiğini duyurdu.

Olguner, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Değerli mimar meslektaşlarım ve büyüklerim, haklarında yönetim kurulu kararı ile Onur Kurulu Süreci başlayan iki yönetim kurulu üyemiz (bir asli, bir yedek), bir diğer yönetim kurulu üyesiyle birlikte, kendilerince ‘haklı gerekçelerini’ de belirterek Mimarlar Odası Yönetim Kurulu Üyeliğinden istifalarını odaya sunmuşlardır.

Yapılan iddialara buradan cevap vermek odamıza ve mesleğimize daha da zarar vereceğinden dolayı bu polemiği kamuoyu önünde sürdürmemek konusunda ısrarlıyım. Gereken bilgilendirmeler üyelerimize belgeleriyle birlikte özel olarak yapılacaktır. Hukuki olarak tüm haklarımız saklıdır. İvedilikle boşalan iki yönetim kurulu üyeliğini dolduracağız ve çalışmalarımıza daha da hızlanarak devam edeceğiz.”

Editör: Kıbrısın Sesi