Sigortalıların geçmişte ilaç paralarını 15 gün gibi kısa bir süre içerisinde, şimdi ise iki, üç sonra alınabildiğini kaydeden Özersay“Sizin hiç insafınız yok mu?” dedi.

Özersay yaptığı yazılı açıklamada, eski sistemde sigorta reçete sayısı 30 binli rakamlardayken şimdi bunun birkaç bine düştüğünün söylendiğini ifade etti. Özersay, “Bu durumda vatandaşlar yatırımları nedeniyle hakları olan sağlık desteğini kullanamıyorlar, yani haklarından mahrum bırakılıyorlar” dedi. Özersay, yönetici konumda olanların, rakamın bu oranda düşmesinin nedenini sorgulaması gerektiğini belirtti.

Varol, Bengihan’ın sağlık çalışanlarının nakilleriyle ilgili başvurusu üzerine hazırlanan raporu açıkladı Varol, Bengihan’ın sağlık çalışanlarının nakilleriyle ilgili başvurusu üzerine hazırlanan raporu açıkladı

Özersay, şunları kaydetti:

“Sağlık Kurulu kararıyla bir yıl boyunca belirli bir ilacı kullanması gerektiğini devletin tescil ettiği hastalar için de durum hiç farklı değildir. Bu insanlar ilaçları kendi ceplerinden kendileri satın almakta daha sonra da kimi zaman üç ay boyunca bu ilacın kendilerine geri ödenmesini beklemektedirler. Bu olacak şey midir?”

Editör: Kıbrısın Sesi