Özersay, konuyla ilgili sosyal medya hesabından  yaptığı açıklamada, “Kendisine bu kıyağı kim çekti? Bu kıyağı kimin talep ettiği malum ama kimin kabul ettiğini öğreneceğiz ve onları da deşifre edeceğiz” dedi.

Özersay, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Bu iş kapanmadı, kapanmasına izin vermeyeceğiz. Sahte diploma olayında artık sıra en kıymetlilere geldi! Çekirge bir sıçradı, iki sıçradı ama üçüncüde yakayı ele verdi, daha fazla kaçamadı. Haftalardır sırf polis yakalayıp mahkeme önüne çıkarmasın diye ülkeden kaçan, adalet önünde sahte diploma nedeniyle hesap vermek istemeyen, hakkında polise şikayet dilekçesi verdiğimiz ve sürekli olarak takibini yaptığımız, kamuoyuna da bilgi verdiğimiz ve peşini bırakmayacağız dediğimiz kıymetli bir malum şahıs daha bu sabah Güzelyurt’ta mahkeme önüne çıkarıldı. Bu saatten sonra artık yurt dışına çıkışı da yasak ve yakında yargılanmaya başlayacak.”

Özersay, açıklamasına şöyle devam etti:

“ ‘Sahte diplomayı aldım ama kullanmadım’diyerek, haksız yere aldığınız o diplomayı saklayarak ya da yırtıp atarak veya yurt dışına kaçarak kurtulamayacaksınız, peşinizi bırakmayacağız demiştik! Bu arada tüm diğer mahkeme önüne çıkarılan sahte diplomalılardan farklı olarak bu şahıs neden sabahın köründe mahkemeye çıkarıldı? Basın görmesin, kimse fotoğraf almasın ve ‘incinmesin’ diye değil mi? Kendisine bu kıyağı kim çekti? Bu kıyağı kimin talep ettiği malum ama kimin kabul ettiğini öğreneceğiz ve onları da deşifre edeceğiz. Az sabır, sıradaki gelsin.”

Çeler: “Yolsuzluk ve rüşvet münferit olaylar değil, bir zihniyetin göstergesi” Çeler: “Yolsuzluk ve rüşvet münferit olaylar değil, bir zihniyetin göstergesi”

KIBRISIN SESİ HABER MERKEZİ 

Editör: Kıbrısın Sesi