Kıbrıs Sağlık Toplum Bilimleri Üniversitesi’nde (KSTU) yürütülen “sahte diploma” soruşturması kapsamında TRT Lefkoşa Temsilcisi ve bir dönem üniversitenin mütevelli heyetinde yer alan Sefa Karahasanın dün göz altına alındığı, materyallerine el konulduğu ve polise ifade verdiği  iddia edilmiş, resmi kanallardan bu iddialara yönelik açıklama gelmemişti.

Karahasan Güzelyurt Kaza Mahkemesi‘ne çıkarıldı

Kamalı Haber’den edindiğimiz bilgiye göre, Sefa Karahasan bugün öğle saatlerinde iki polis memuru eşliğinde Güzelyurt Kaza Mahkemesi‘ne çıkarıldı.

Mali Şube’de görevli polis memuru Bilger Koral mahkemede meseleye ilişkin olguları aktardı.

Polisin ifadesine göre Karahasan mezuniyet tarihinden iki yıl önce mezun edildi

Bu olgularda  polis memuru  zanlı Karahasan’ın 29 Mart 2021 tarihinde okula kayıt olduğunu ancak bunun 1 Şubat 2021 olarak değiştirildiğini ve 31 Mayıs 2023 tarihinde mezun edildiğine yer verdi. Polis, zanlı Karahasan’ın doktorasının İşetme Yönetimi bölümünden olduğunu ancak ilgili doktora tezinin polise beyan edilmediğini kaydederek, zanlının okulu normal sürede bitirseydi 2025’te mezun olacağını aktardı.

Karahasan:“Istesem bir günde diploma alırım”

Zanlı Karahasan  ifadesinde doktora tezinin konusunu hatırlamadığını, bir yıldır KSTÜ’de ders verdiğini ve “istesem bir günde diploma alırım” şeklinde ifade verdiği edindiğimiz bilgiler arasında.

Polis 3 gün tutukluluk talep etti

Polis  mahkemede zanlı hakkında yürütülen soruşturma kapsamında 9 ifade alındığını ve daha alınacak 10 ifade olduğunu belirterek, mahkemeden 3 gün tutukluluk talep etti.

Ceza (Değişiklik) Yasa Tasarısı oy birliğiyle kabul edildi Ceza (Değişiklik) Yasa Tasarısı oy birliğiyle kabul edildi

Yargıç zanlının 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi

Aktarılan olguları değerlendiren Güzelyurt Kaza Mahkemesi Yargıcı Gülay Süleymanoğlu Uğur zanlının 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Editör: Kıbrısın Sesi