Başkan Murat Şenkul, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda meclis toplantısında alınan kararları maddeler halinde sıraladı.

DAÜ, 7Cbasalia Global AG ile iklim değişikliği ve çevre konularında iş birliği protokolü imzaladı DAÜ, 7Cbasalia Global AG ile iklim değişikliği ve çevre konularında iş birliği protokolü imzaladı

Alınan kararların Girne çarşısındaki düzenlemeler ve sınırlamalar açısından büyük önem taşıdığını belirtti.

Şenkul meclisin aldığı şu maddelerde sıraladı :

Girne Çarşısında Ziya Rızkı ve Atatürk Caddelerinde, mevcut off-licence’ların haricinde bu alanda yeni işletme izinleri verilmeyecektir.(üst limit sayısı belirlenecek, sadece üst limitin altına düşüldüğünde yeni izin verilecektir.)

Girne Çarşısında Canbulat Caddesinde mevcut cep telefonu ve aksesuar mağazaları haricinde bu alanda yeni işetme izinleri verilmeyecektir. (üst limit sayısı belirlenecek, sadece üst limitin altına düşüldüğünde yeni izin verilecektir.)

Girne Çarşısında yeni bet ofis izni verilmeyeceği gibi mevcut 2 bet ofis en geç 9 Temmuz 2025’e kadar belediyemizden işletme izni alabilecektir, diğer bir değişle çarşıda 1 yıl sonra bet ofis olmayacaktır.
(Yeni adrese taşınıldığı zaman işletme izninin yeni adreste devamına izin verilerek işletmeye destek olunacaktır.)

Başkan Şenkul paylaşımının sonunda , idarenin önerilerini oy birliğiyle karara bağlayan Belediye Meclis üyelerine teşekkür ederek, kent ve çarşı adına bu kararların önemine de dikkat çekti.

KIBRISIN SESİ HABER MERKEZİ

Editör: Kıbrısın Sesi