Başkan Murat Şenkul, sanayi bölgesinde yer alan çöp istasyonunda ilk aşamada zeminde bulunan çöplerin temizlenmesinin tamamlandığını duyurdu. Şenkul açıklamasında, “Bunun ardından yapımında eksikleri bulunan transfer istasyonunun eksikliklerini gidererek devreye alacağımızı, uygun bir yer bulduğumuz zaman ise transfer istasyonunu da o bölgeden kaldıracağımızı söylemiştik. Bugün itibarıyla fotoğrafta da görüldüğü gibi sanayi bölgesinde çöp biriktirme dönemi sona ermiştir.” ifadelerini kullandı.

Girne Çöp Istasyon

Şenkul : “Sorun büyük oranda çözülecek”

Geçmiş yıllarda yaz aylarında bölgedeki vatandaşların kötü kokudan dolayı ciddi rahatsızlık yaşadığını belirten Şenkul, "Bölge halkımız bugünlerde bu olumlu gelişmeyi muhtemelen hissetmiştir diye düşünüyoruz." dedi. Şenkul, çok kısa süre içerisinde transfer istasyonunun da devreye alınacağını ve böylece sorunun büyük oranda çözüleceğini vurguladı.

Girne Belediyesi olarak hedeflerinin sanayi bölgesini çöp ile ilgili tüm işlemlerden arındırmak olduğunu ifade eden Şenkul, kentin birikmiş sorunlarını çözmek için tatil ve bayram demeden çalıştıklarını belirtti.

Şenkul, “Daha önce de söylemiştim, sorunumuz çok ve düzeltmek zaman alacak ama 6.5 yıl sonra görevi devredeceğimiz zaman: çöp sorunu, kanalizasyon sorunu, doğu-çevre yolu sorunu, bakımsız binalar sorunu, su şebekesinin yetersizliği sorunu başta olmak üzere hayatımızı ve kentimizi olumsuz etkileyen sorunların birçoğunu çözmüş olacağımızdan emin olabilirsiniz.” diyerek açıklamasını tamamladı.

Yeşilyurt’ta meydana gelen kazada araç sürücüsü yaralandı Yeşilyurt’ta meydana gelen kazada araç sürücüsü yaralandı

KIBRISIN SESİ HABER MERKEZİ

Editör: Kıbrısın Sesi