Geçtiğimiz hafta Güzelyurt'ta Tamer Özdaş Yapı Market’te meydana gelen darp meselesi ilişkin  olarak yürütülen soruşturma kapsamında polis olay yerinde bulunan kamera kayıtlarını inceledi.

Polis kamera kayıtları ile ilgili yaptığı araştırmada neticesinde;  zanlıların sahte belge düzenleyerek  polisi yanıltma iddiasıyla, güvenlik şirketi sahibi ve Özdaş Yapı Market çalışanı iki zanlıyı Güzelyurt Kaza Mahkemesi huzuruna çıkardı.

Bıçakla otel lobisini birbirine kattı, tutuklandı Bıçakla otel lobisini birbirine kattı, tutuklandı

Mahkemede yeminli şahadeti veren Güzelyurt Polis Müdürlüğü Adli Şubede Görevli Polis Memuru Emrah Cihangir olguları aktararak, D.Ü. ve H. C. H.'nin 23 Nisan 2024 tarihinde Güzelyurt'ta "Sahte Belge Düzenleme, Tedavüle Sürme" suçları ile bağlantılı olduklarını öne sürdü.

Emrah Cihangir, aynı tarihte Gönyeli'de, D.Ü.’nün  işyerine, H. C. H.tarafından getirilen kamera kayıt cihazının saat 08:30'da teslim alınmasına rağmen, Servis Bakım Tutanağı'nda 08:30 olarak yazılması ve bu belgenin kendisine  verilerek tedavüle sürüldüğünü tespit edildiğini belirtti.

Polis 26 Nisan 2024 tarihinde D.Ü.’nün  el yazısı örnekleri temin edilerek PGM grafoloji uzmanına tetkik için gönderildi ifade ederek, 29 Nisan 2024 tarihinde ise  PGM grafoloji uzmanından alınan raporda Servis Talep Formu'nda bulunan el yazısının D.Ü.’ye  ait olduğu tespit edildiğini söyledi.

Polis mahkemeden her iki zanlının da teminata bağlanmasını istedi.

Güzelyurt Kaza Mahkemesi Yargıcı Gülay Süleymanoğlu Uğur ise yaptığı değerlendirme  sonucunda her iki zanlı için 30.000 TL nakit para yatırmalarını, 450.000 TL kefalet seneti imzalayarak tüm kimlik ve seyahat belgelerini polise teslim etmelerini, ayrıca ayda bir en yakın polis karakoluna imza atmalarını emrederek zanlıların tutuksuz yargılanmasına hükmetti.

KIBRISIN SESI HABER MERKEZİ

Editör: Kıbrısın Sesi