BRT'nin ana haber bültenine canlı yayınla bağlanarak, Brt muhabirinin verdiği bilgiye göre, sigara izmaritinden çıktığı düşünülen yangınla ilgili bilgi veren İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu,  yangına üç helikopterle müdahalenin devam ettiğini söyledi. Sadıkoğlu, TC Büyükelçisi'nden bir uçağın da soğutma çalışmaları için bölgeye geleceği bilgisi aldığını  kaydetti.

Sadıkoğlu: "İskele itfaiyesinin araç sıkıntısı olduğu gün yüzüne çıktı"

Mağusa Belediyesi, Gossip Evleri Bölgesi’ndeki yağmur suyu derenaj sorununu çözdü Mağusa Belediyesi, Gossip Evleri Bölgesi’ndeki yağmur suyu derenaj sorununu çözdü

Yangının kontrol altına alındığını, sivil savunma ve bölge halkının canla başla yangını söndürmek için mücadele ettiğini belirten Sadıkoğlu, bölgedeki itfaiyenin araç sıkıntısı olduğunun  gün yüzüne çıktığını vurguladı.

Sadıkoğlu, yangına çıktığı anda modern araçlarla müdahale edilmiş olsa yayılmayacağını kaydetti ve İskele itfaiyesinin yangınlara anında müdahale edebilecek yangın söndürme araçlarına ihtiyacı olduğunu söyledi.

Yangın söndürme çalışmaları sırasında bir itfaiye çalışanının  bacağının kırıldığını  da belirten Sadıkoğlu ona geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Bir daha böyle bir şey yaşanmaması temennisini dile getiren Sadıkoğlu Türkiye Cumhuriyeti'ne yangın söndürme çalışmaları için gönderdiği helikopterler ve göndereceği uçak için de teşekkürlerini sundu.

Editör: Kıbrısın Sesi