İzel Seylani :"Bu ödüle layık görülmekten büyük mutluluk ve gurur duyuyorum."

İzel Seylani, ödülünü alırken yaptığı açıklamada, "Bu ödüle layık görülmekten büyük mutluluk ve gurur duyuyorum." dedi.

Seylani'nin açıklaması şu şekilde devam etti: "Bu ödülü öncelikle bana başarı için özveri ve sıkı çalışmanın önemini öğreten aileme ithaf etmek istiyorum. Sonra da hayatım boyunca yollarımızın kesiştiği ve daha iyi bir gelecek için aynı hayalleri paylaştığım tüm insanlara."

"TÜM SORUNLARIN ÇÖZÜMÜNÜN SEVGİ OLDUĞUNA İNANIYORUM"

Sol Müzik Platformu’nun “Elleri Var Özgürlüğün” isimli albümü yayınlandı Sol Müzik Platformu’nun “Elleri Var Özgürlüğün” isimli albümü yayınlandı

Kıbrıs Tiyatro Organizasyonu'nda (THOC) ilk kez sahneye çıktığı bir çocuk oyununda Yunanca öğrendiği ilk cümlelerinden birini paylaşan Seylani, "Tüm sorunların çözümünün sevgi olduğuna inanıyorum." dedi ve ekledi: "İşte bu yüzden çocukları seviyorum. Sevgi onlar için yeterlidir."

“DEVRİM BİR İNSANDAN BAŞLAR”

Ardından, devrim ve değişim üzerine düşüncelerini dile getiren Seylani, "Devrim sadece silahlarla ve bombalarla olmaz. İletişim kurmayı, anlamayı, empati kurmayı, adamızın anlatılmamış hikayeleriyle yüzleşmeyi, affetmeyi, iyileşmeyi ve birlikte hayal etmeyi başardığımızda devrim bir insandan başlar." şeklinde konuştu.

Seylani, konuşmasını Türkçe olarak sonlandırarak, "Biz gençlerin geleceğe dair hayalleri ve bunları gerçekleştirecek gücü vardır." diyerek katılımcılara teşekkür etti.

KIBRISIN SESİ HABER MERKEZİ