"Abdullah Öztoprak’tan Babalar Günü’ne Özel Şarkı: 'BABA' Dünya Müzik Platformlarında" "Abdullah Öztoprak’tan Babalar Günü’ne Özel Şarkı: 'BABA' Dünya Müzik Platformlarında"

Ateşin tarafından verilen bilgiye göre, 1-18 Mayıs tarihleri arasında Letonya, Litvanya, Türkiye, KKTC, Çekya, Gürcistan, Polonya ve Hindistan’dan seramik sanatçılarını bir araya getiren sempozyum bir karma sergi ve iki uluslararası etkinlikle sona erdi.

Sergi açılışında, Müze Küratörü Aiviars ve Valentine Petjko tarafından sanatçılara sertifikaları takdim edildi. Ateşin’in, Marth Morko Müzesi Sergi Salonu girişinde enstelasyon çalışması yer aldı. 

“Hayat bir uyanma sürecidir. İnsanoğlunun, yaratılış ve yaşayış amacındaki gaye, tarih algısıyla harmanlanıyor ve kişinin kendini tanıması, anlaması ve arınmasıyla sürüp gidiyor” diyen Ayhatun Ateşin, çalışmasında, arkaik kültür birikimini, ironik bir dille ele alarak, görsel algıyı güçlendirme yoluna gitmeye çalıştığını ifade etti.

Ateşin, çalışmasının, “Arkaik gülümseme, yaşanmış bir ütopya” ismiyle müze koleksiyonuna girmesinin kendisi için bir onur olduğunu da vurguladı.

Editör: Kıbrısın Sesi