“Engeli Yaşamak” fotoğraf sergisi açıldı “Engeli Yaşamak” fotoğraf sergisi açıldı

Kıbrıs Kadın Öyküleri Derneği (KÖDER) tarafından "hayata değer katan kadınlar" sloganıyla yaptığı belgesellerin 22'ncisi olan yapımın Atatürk Kültür Merkezi’ndeki galası saat 18.30’da başladı.

KÖDER’den verilen bilgiye göre, şair kimliğiyle sanat alanındaki saygın kişilerden birisi olan Sevilay Sadıkoğlu’nun hayatını anlatan belgeselin galasına Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Meclis Başkan Yardımcısı Fazilet Özdenefe, bazı kadın milletvekilleri, eski Başbakan ve Meclis Başkanı Sibel Siber, bazı dernek başkanları ve Sevilay Sadıkoğlu’nun ailesi, meslektaşları ve sevenleri katıldı.

Fatma Özok moderatörlüğünde gazeteci Nezire Gürkan ve TV programcısı Damla Dabiş Özel’in katılımıyla belgesel ve Sadıkoğlu'yla ilgili kısa bir sohbetin ardından belgesel gösterimi yapıldı. Gösterim sonrasında Meclis Başkan Yardımcısı Fazilet Özdenefe ve KÖDER Başkanı Şenay Ekingen, Sevilay Sadıkoğlu’na teşekkür belgesi ve çiçek takdim etti.

-Sadıkoğlu: “Bu anlamlı belgeseli çeken KÖDER’e çok teşekkürler. Bu tür belgesellerin sürmesi çok önemli”

Sevilay Sadıkoğlu yaptığı konuşmada, bu gecenin kendisi için anlamının büyük olduğunu söyledi. Sadıkoğlu, çok duygu dolu bir etkinliğe imza atan KÖDER yönetimini de kutladı.

Sıcak yaz gününde galaya gelerek, tevazu gösteren değerli katılımcılara da teşekkür eden Sadıkoğlu, topluma ışık tutan ve kadın değerleri toplumla buluşturan bu tür belgesellerin devamının önemine dikkat çekti.

Editör: Kıbrısın Sesi