Volt Kıbrıs, Accept LGBTİ-Cyprus ile Kuir Kıbrıs Derneği’nin imzaladığı "Renklerimizle Birleştik" ortak uzlaşı metnine yönelik düzenlenen basın toplantısına katılarak, destek belirtti.

Volt Kıbrıs Genel Sekreteri ve Avrupa Parlamentosu Milletvekili Adayı Hulusi Kilim, etkinlik sonrası mutabakata ilişkin yaptığı açıklamada, duygu ve düşüncelerini paylaştı.

Kilim, Accept LGBTİ-Cyprus ile Kuir Kıbrıs Derneği’nin attıkları bu adımda yanlarında olduklarını ifade ederek, Volt Kıbrıs olarak destek beyan ettiklerini kaydetti.

Tahir Elçi'nin öldürülmesine ilişkin davada polisin beraatine karar verildi Tahir Elçi'nin öldürülmesine ilişkin davada polisin beraatine karar verildi

"Yaşamın her alanında mücadeleyi birlikte sürdürmeliyiz"

“Volt Kıbrıs olarak mücadelelerini destekliyoruz” açıklamasını yapan Kilim, şöyle devam etti:
“Yaşamımızın her alanında mücadeleyi birlikte sürdürmemiz durumunda hem problemlerimizin üstesinden daha kolay geleceğiz hem de adamızı ancak böyle birleştirileceğimizi düşünüyoruz. Bugün homofobiye ve transfobiye karşı gerçekleşecek her etkinlikte dayanışma ruhuyla Volt Kıbrıs olarak yerimizi alacağız, arkadaşlarımızın yanında olacağız.”

Duygu dolu anlar yaşandı…

Öte yandan, basın toplantısında Accept LGBTİ-Cyprus adına Stephanos Evangelides ile Nicholas Tryfon, Kuir Kıbrıs Derneği’nin adına ise Derviş Taşkıranlar bir konuşma yaptı.
Konuşmalar esnasında mücadelelerine verilen desteğin büyümesi nedeniyle duygu dolu anlar yaşandı.

CYTA’dan örnek davranış

CYTA tarafından homofobi ile transfobiye karşı mücadelenin önemine dikkat çekmek amacıyla ‘Electra’ adlı bina da renklendirildi.

Gfg

Editör: Kıbrısın Sesi