Volt Kıbrıs Genel Sekreteri Hulusi Kilim, dün gerçekleştirilen Avrupa Parlamentosu seçimlerinin ardından sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, parti olarak büyük bir dönüşüm başlattıklarını belirtti. Kilim, “Bugün geri dönüşü olmayan bir değişimi başlattık! Bugün Kıbrıs siyasetinde kalıcı olduğumuzu kanıtladık. Halkımızın bize gösterdiği desteği ve hissettiği güveni önümüzdeki dönemde yapacaklarımızla artıracağımızdan eminiz. Bize gösterdiğiniz destek için hepinize çok teşekkür ederiz. Kıbrıslıların partisi Volt buradadır, hayırlı olsun!” ifadelerini kullandı.

Volt Kıbrıs, 3 Aralık 2023 tarihinde düzenlediği Kuruluş ve Tüzük Kongresi ile Kıbrıs siyasetinde yeni bir dönemin başlangıcını müjdelemişti. Parti, kısa süre içinde halkın büyük ilgisiyle karşılaştı ve seçimlerde dikkate değer bir başarı elde etti.

Volt Kıbrıs’ın kurucularından ve Genel Sekreteri olan Hulusi Kilim, parti olarak Kıbrıs’ın tüm toplumlarını bir araya getirmeyi ve tüm Kıbrıslıların sesi olmayı hedeflediklerini her fırsatta dile getiriyordu.

Kilim, sosyal medyadan yaptığı açıklamada partiye olan ilginin ve desteğin büyüklüğünden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Kıbrıs siyasetinde önemli bir rol üstlenmeye hazır olduklarını  bir kez daha vurguladı.

Partinin kısa sürede elde ettiği oy oranı, Kıbrıs’ın iki toplumunun beklentilerine soluk getireceği ve yeni bir umut olacağı konuşulanlar arasında.

İsias Otel davasının üçüncü duruşması yarın İsias Otel davasının üçüncü duruşması yarın

Volt Kıbrıs’ın bu başarısı, ada siyasetinde dengeleri değiştirebilecek bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

KIBRISIN SESİ HABER MERKEZİ  

 

Editör: Kıbrısın Sesi