En büyük acı karşısında, en büyük başarı: Altak Ailesi'nin gurur günü

KKTC Alevi Kültür Merkezi pazar günü “Aşure Lokması” düzenliyor KKTC Alevi Kültür Merkezi pazar günü “Aşure Lokması” düzenliyor

6 Şubat depreminde İsas Otel'de hayatını kaybeden Şampiyon Meleklerden Arif Altak'ın ablası Meliha Altak, Namık Kemal Lisesi'nden okul birincisi olarak mezun oldu.

Altak ailesi, yaklaşık 20 yıldır KKTC'de yaşamakta olmalarına rağmen, çalışma izin süresi 8 gün geçtiği gerekçesiyle izinsiz ikamet suçundan 6 ay Merkezi Cezaevi'nde tutuklu bekletildikleri bir esnada küçük Arif'i 6 Şubat depreminde kaybetmişlerdi. Aile küçük Arif'in cenazesini teslim almaya gidememişlerdi.

Abla Meliha Altak'ın büyük başarısı

Küçük Arif'in ablası olan Meliha Altak, Namık Kemal Lisesi'nde dün düzenlenen mezuniyet töreninde 9.85'lik derecesiyle okul birincisi olarak mezun oldu.

Meliha Altak'ın mezuniyet konuşmasını yaptığı esnada salonda bulunanlar gözyaşlarına hakim olamadı. Altak, ailesine, öğretmenlerine ve arkadaşlarına teşekkür ederken, küçük Arif'in de doğum gününü kutladı ve yaşadığı acıyı salonda bulunanlarla paylaştı.

Meliha Altak salonda bulunanlar tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.

Video: Kıbrısın Sesi

KIBRISIN SESİ HABER MERKEZİ

Meliha01

Editör: Kıbrısın Sesi