Güvende Değiliz !

Her geçen gün daha yoğun bir tehdit altına giriyoruz!

Mahkeme koridorları kaygılı insanlarla dolu! 2024 yılının başında çok güzel hayaller kurup bunu sizlerle paylaşmış olmama rağmen rahat değilim! 
Muhaceret konusunda alınması gereken tedbirler alınmıyor! Ülkeye giriş çıkışlar haşa en kötü Ortadoğu ülkesinden daha  kötü ! Ülke içindeki denetimsizlik, yetersizlik karşımıza yasaya aykırı hareketlerle çıkıyor! Criminal vakialar toplumsal huzuru bertaraf etmiş durumda ! Hemen hergün hırsızlık, yakın aralıklarla cinayet haberleri, faili meçhul cesetler vs…
Hırsızlık suçunu işleyip teminata bağlananlar teminata bağlıyken başka hırsızlık suçu işliyor! Yargılama ne ibret ne de otorite sağlıyor! Sosyo ekonomik istikrarsızlık sürekli ihtiyaçlı kitle yaratıyor! Bu bir kaos! 
Anayasasında sosyal bir hukuk devleti olarak belirtilen insan odaklı yapı yurttaşını koruyamıyor ! Yurttaşlar münferit çözümlerle kendi kendini korumaya çalışıyor! Daha kapsamlı sigortalar, kamera, alarm sistemleriyle işini devlet değil kendi çözümlerine göre koruyor! Haklılar! Haklıyız ! 
Devlet bu kaosu önlemek için tedbir, teşvik veya politika üretmiyor! 
50 yıla aşkın bu ülkenin yönetimini elinde bulunduran iktidar partisi ve onun yarattığı müştemilatları halkın geleceğini düşünmek yerine hergün yeni bir hukuksuzluk iddiasıyla karşımıza çıkıyor! Genellikle gündemi suni gündemlerle doldurup konunun esasını yok etmek için açılışlar, kutlamalar ve yaranmalar yaratıp güneş gözlükleriyle menfaatlerine bakıyorlar! Biz gündeme meraklı birkaç demokrat ve yurtsever olarak karşı çıksak da büyük bir kısım geçim derdi gerekçesiyle duymamazlıktan geliyor ve ne yazık ki o umursuz kitle geleceğimizi belirliyor! 
Üzülüyorum, kızıyorum ! Ben burada yaşamak, burada emek mücadelesi vermek, burada çoğalmak ve ölmek istiyorum! Burası benim anamın, babamın, atalarımın ve benim adam, benim vatanım! Her gün bir parçasının menfaatler uğruna koparılmasını kabul edemiyorum, etmeyeceğim! Bu kavgayı vereceğim! 
Nasıl diyordu usta sanatçı Cem Karaca “kavganın haklı olanı erkek dişi bilmiyor! Bütün halk birlik olmazsa kavga haklı olmuyor”
Birlik olalım…