Nereden Buldular !

Hayatımızı sınırlar arası fırsat eşitsizliğini, eşitsizliği, hukuksuzluğu ve tüm haksızlıklara karşı mücadeleye adamış insanlarız ve eminim birçoğumuzun felsefesi budur!

Birçoğumuzun hedefi analarımızın, atalalarımızın verdiği mücadelenin ürünü olan Kıbrıs’ımızda hayatımızı geçirmek ! 
Bize gece gündüz yaşadığımız hayatı zindan etmeye çalışan sisteme ve statükoya rağmen direniyoruz!

Kontrolsüzlük ve denetimsizlik bilerek yapılmıyor çünkü yapılırsa sorumluluk alınmak zorunda kalınacak ! Bakılmayıp dağ olan bağda halk tarafından sorgulanamayan herşey statükoya menfaat olarak geri dönecek ! E ne güzel işte bundan iyisi Şam’da kayısı ! 
Toplumun büyük bir kesiminin telefonlarında en çok kullandığı kısım hesap makineleri ! Alışveriş merkezlerinde telaş halinde toplama çıkarma yapıyoruz! Tabi fiyat yazan reyonlar varsa ! Birçok malın bedeli artık üzerinde yazmıyor! Hızlı fiyat artışının çaresini böyle bulmuşlar belli ki ! Gıda satıcıları ayrı ! Emtia veya taşınır mal satıcıları ayrı ! Basit bir parça eşya 3 asgari ücret tutarına kadar çıkabiliyor! Bu toplumun 2/3 ü özel sektör çalışanı ! Kim alabiliyor bu fiyatlarla satılanları ? 
Dilimize dolanan “bütün dünyada ekonomik bir kriz var ! Global bir açmaz var” cümleleri topluma ezberletiliyor! Oysa dünyanın diğer ülkelerinde insanların sosyal haklarına erişiminin kolaylığı ve parasız faydalanma imkanlarından bahsedilmiyor! 
Yaşadığımız tamamen post truth sarmalı ! Bize vaadedilen yalanların yalan olduğunu bilerek yaşamaya devam ediyoruz! 
Evet herşey yalan ve tek gerçek bize memleketi haram etme gayesi ! Kusura bakılmasın ama oylarla yaratılan bu insanların esiri olma yolundayız! Ne isterlerse onu yaşıyoruz! Toplumu paraya muhtaç edip zaten hakkı olan sosyal haklarını lütuf gibi sunmaya çalışıyorlar! 
Nereden buldular? 
Mal varlıklarını nereden buldular?
Bize böyle hukuk dışı davranma yüzünü nerede buldular? 
Bize hesap vermeme lüksünü nerede buldular? 
Nemalanma lüksünü nerede buldular? 
Biz etkin denetleme gücümüzü nerede kaybettik de bunlar buldular?