25 Mart Haftası Gökyüzü Ne Söylüyor?

Bu hafta ile birlikte astrolojide tutulma mevsimi dediğimiz döneme gelmiş bulunuyoruz. Tutulmalar sonraki bir yılın nasıl geçeceğini öngörmek açısından oldukça önem verilen unsurlardır. Ay tutulmaları sonraki altı aylık süreç boyunca etkili olurken, Güneş tutulmaları, tutulmanın ne kadar sürdüğüne bağlı olarak çok daha uzun süre etki edecek olaylar yaratabilmektedir.

Aşağıda ülkemize göre çıkartılmış tutulma anı haritasını görmektesiniz.

Picture 1

Gelelim 25 Mart Ay tutulmasının kişisel, sosyal, ekonomik ve ülkemiz açısından etkilerine..

KİŞİSEL ETKİLER

Tutulmanın Koç-Terazi ekseninde olması özellikle ilişkiler ve ortaklıklar üzerinde etki yaratıyor. İlişkiler içerisinde kendini, bireyselliğini, sınırlarını kaybetmiş kişiler bu tutulmanın etkisiyle bir uyanış içerisine girebilirler. Diğer bir açıdan da ilişkilerde hep ben diyenlerin egolarını aşağıya çekecek, bazı şeylerden feragat etmelerine sebep olacak durumlarla ve olaylarla karşılaşmaları söz konusu olabilir. Her koşulda, her türlü ilişkimizi (eş, iş, ortak, arkadaş…) gözden geçirmemiz, yeniden yapılandırmamız, ayağı yere basan ilişkiler kurmamız gereken bir süreç bizi bekliyor.  Bunu yapamayan birçok ilişkinin de bu dönemde sonlandığına tanıklık edebiliriz. Tabi en yüksek etkiyi doğum haritasında 5 derece civarında gezegeni olanlar yaşayacaktır.

EKONOMİ

Tutulmanın tetikleneceği nisan ve özellikle de mayıs ayında enflasyonu çok daha derinden hissedeceğimizi söyleyebilirim. Bir nevi bütçemizi dengelemekte daha da çok zorlanacağımız bir süreç bizi bekliyor. Zaten Satürn’ün Balık burcunda seyredeceği 2026 Şubatına kadar cebimizdeki paranın hesabını pek bilemeyeceğimiz, evdeki hesabı çarşıya uydurmakta zorlanacağımız bir dönemden geçeceğiz.

Özellikle astrolojide Venüs ile temsil edilen, giyim, kuşam, ayakkabı, kozmetik, takı, aksesuar, dekorasyon ürünleri, çikolata, kahve gibi ürünlerde diğer emtialara göre daha yüksek bir artışla karşılaşabiliriz. Tabi ki altın fiyatları da yükselmeye devam edecektir.

SAĞLIK

Bu dönemde bel ve böbrekler, ayaklar daha fazla etki alıyor. Bu vücut bölgelerinde hassasiyeti olanların daha dikkatli olmasını tavsiye ederim.

Kadınsal hastalıklarda ve balgamlı hastalıklarda artışlar yaşanabilir. Sudan yayılabilecek hastalıklar konusunda da dikkatli olmalıyız.

Psikolojik açıdan ise sinirsel yorgunluk, depresyon, sürekli evham ve kararsız ruh hali bu dönemin etkileri arasında.

HAVA KOŞULLARI

Ay tutulması Terazi burcunun 5 derecesinde gerçekleşiyor ve Terazi burcunun ilk 10 derecesinde gerçekleşen Ay tutulmaları genellikle şiddetli yağış ve kötü hava koşulları getirebilmektedir. Dolayısıyla ilkbaharın nispeten daha serin geçebileceğini söyleyebiliriz.

Tutulma sırasında Balık burcunda çok sayıda gezegenin olması, önümüzdeki süreçte bizde ya da dünyada ani bastıran yağışlar, sel baskınları yaşanabileceği gibi gemi kazalarında ve deniz depremlerinde artış; deniz ticaretinde aksamalar, deniz canlıları ile ilgili yaşanabilecek sorunlar görülebileceğini gösteriyor.

KKTC’Yİ NELER BEKLİYOR

Picture 2

Bir süredir ülkemiz haritası yoğun etkiler alıyor. Önce eylül ayında transit eden Satürn’ün ülkemiz haritasındaki Merkür’e zorlu açısıyla eczacılık sistemindeki sorunlarla yüz yüze geldik. Ardından şubat ayındaki transit Pluton’un haritamızdaki Pluton ile zorlu açısı sebebiyle sahte diploma olayları gündemimize geldi ve yıl boyunca da dönem dönem gündemimize gelmeye devam edeceğini düşünüyorum. Mayıs ve haziran aylarında da transit Satürn, ülke haritalarında doğrudan halkı ve halk sağlığını temsil eden Ay’ımızın üzerinden geçerek bizi sıkıştıracak, daraltacak etkiler yaratacak ancak bu konuya daha sonra değineceğim. 

Gelelim 25 Mart Ay tutulması’ndan nasıl etki alacağımıza. Bu tutulma yukarıda ok ile gösterdiğim şekliyle ülke haritamızın tam Venüs’ünün üzerinde gerçekleşiyor bu da ülkemizin sanatçıları, sporcuları, kadınları ile ilgili konularda bazı sorunların ortaya çıkabileceğini gösteriyor. Aynı zamanda önümüzdeki 6 aylık süreçte eğitim sistemimizle ilgili bazı konularda bir yapılanmaya gidilmesi, memur ve sağlık çalışanlarının haklarıyla ilgili bir düzenleme de beklenebilir. Bir diğer ihtimalde yönetici statüsündeki bazı kadınlarla ilgili birtakım gündemlerin oluşması şeklinde sıralanabilir.

Dünya açısından da bakacak olursak özellikle 25 Mart tutulmasının tetikleneceği 8 Mayıs civarı politik çalkantılar, savaş atmosferi yaratan gerginlikler dünya gündemine oturabilir. Türkiye’de hem içte hem de dışta böyle bir atmosfere sokulabilir. Polis ve askerleri temsil eden Mars, Türkiye haritasında bu dönem baskı altında, dikkat edilmesi gerekiyor. Aynı zamanda hem Türkiye, hem de Yunanistan haritaları bu tutulmadan etki alıyor bu da Türkiye ve Yunanistan ilişkilerinin gerilebileceğini bana düşündürüyor. Tabi ki bunların her biri astrolojik göstergelerle yaptığım tahminlerdir, yaşayıp göreceğiz…

Sevgilerle..