27 Mayıs Haftası Gündemimiz Değişiyor

26 Mayıs günü Jüpiter, Boğa burcundan İkizler burcuna geçiş yapıyor ve önümüzdeki bir yıl boyunca büyüten, genişleten enerjisini İkizler burcu doğasındaki konularda gösterecek. Boğa burcu sabitliği, maddi güvenceyi, konfor alanını, toprağı, tarım ve ziraati anlatırken; İkizler burcu değişkenliği, iletişimi, öğrenmeyi, seyahatleri anlatır. Dolayısıyla bizlerin gündemi de değişiyor. Konfor alanımızdan çıkıp sosyalleşeceğimiz, maddi güvence ihtiyacımızın yerini bilme, öğrenme, iletişime geçme ihtiyacına bırakacağı bir süreç başlıyor.
Jüpiter astrolojide en büyük iyicildir. Şans ve fırsatlarla alakalıdır. Her birimizin bu şans ve fırsatlardan ne kadar nasibini alacağı değişse de en büyük faydayı öncelikle İkizler burcu ve yükselen burcu İkizler olanlar, sonrasında ise Terazi ve Kova burçları alacaktır. Aynı zamanda bu burçlarda herhangi bir gezegeni (Merkür, Venüs, Mars..) olanlarda önümüzdeki bir yıllık süreçte iletişim, eğitim, seyahat gibi konularda güzel avantajlar, genişleme fırsatları yakalayabilirler. Yazının sonunda yükselen burcunuza göre hangi hayat alanlarınızdan etki alacağınızı okuyabilirsiniz.
DAĞILMAMAYA DİKKAT 
İkizler burcu doğası itibariyle yerinde duramayan, kıpır kıpır, meraklı bir yapıyı anlatır. Bir anda çok fazla şeye ilgi duyup aynı anda çok fazla konuyla ilgilenmek doğasında vardır. Okuduğum bir kitapta, başucunda her zaman birden fazla kitap bulunan insanlara benzetilmişti. Çok yönlü, yeni şeyler öğrenmek isteyen, meraklı.. Jüpiter’in bu geçişiyle birlikte bir çoğumuzun içindeki bu meraklı çocuk uyanacak. Dolayısıyla yeni şeyler öğrenmek, bir eğitime başlamak hatta temelinde her türlü gezigözlem, öğrenme olan seyahatler için çok uygun bir sürece giriyoruz(ağustos ve aralık sonu hariç). Ancak dağılmamaya dikkat etmeliyiz. Aynı anda çok fazla şeye ilgi duyup dağılmak, hiçbirinin sonunu getirememek de bu burcun gölge yönleri arasındadır. Bu sebeple ne istediğimizi bilerek hareket etmek, odaklanabilmek bu dönem önem kazanacaktır.
İNANÇLARIMIZI SORGULAYACAĞIZ 
Devamlı soru soran ve aldığı cevaplarla hiçbir zaman yetinmeyen küçük bir çocuk düşünün, ‘’en iyi filozof çocuklardır’’ sözünde olduğu gibi; çünkü soru sorma ve sorgulama özelliklerini henüz yitirmemişlerdir. İşte bu dönemde bir çoğumuz Jüpiter İkizler etkisiyle böyle bir çocuğa dönüşüp inançlarımızı sorgulayabiliriz. Tabi ki burada sadece dini inançları sorgulamayı anlamamak gerekir. Her türlü inançlarımızı, kanılarımızı, daha önce hiç sorgulamadan kabule geçtiğimiz her şeyi sorgulayacağımız belki de kökten değiştirip yerine yenilerini inşa edeceğimiz bir dönem bizi bekliyor.
HER DUYDUĞUNUZA İNANMAYIN 
Jüpiter’in İkizler burcundan geçişi negatif yönüyle olayları, durumları çarpıtmaya, bilginin yozlaştırılarak sunulmasına sebep olabilen bir yerleşimdir. Dolayısıyla önümüzdeki bir yıllık süreç içerisinde her duyduğunuza inanmayın!
YAPAY ZEKAYA MERHABA DEYİN 
İkizler burcu iletişimle alakalıdır ve Jüpiter’in büyüten enerjisiyle, her türlü bilgi ve iletişim teknolojisinde yenilikçi adımlar ve yeni icatlara tanıklık edeceğimizi düşünüyorum. Ayrıca bu alanların kişisel hayatlarımızda da daha görünür olacağı bir süreç bizleri bekliyor. Örneğin bu dönemde yapay zeka bir şekilde hepimizin hayatında yerini almaya başlayacaktır. Ancak bunu bir ön gösterim gibi düşünün bu konularla ilgili esas gelişmeleri Uranüs’ün de İkizler burcuna geçeceği 2025 Temmuz’undan sonra ve özellikle 2026 yılı itibariyle yaşayacağız.
TANITIMA ÖNEM VERENLER KAZANACAK 
Bununla birlikte haberleşme, basın yayınla ilgili yeni gelişmeler yaşanabileceği gibi bu dönem iletişime önem verenlerin, tanıtım ve reklam alanında iyi olanların kazanacağı bir dönem. Bir işletmeniz varsa, kendinizi ya da markanızı öne çıkarmak istiyorsanız tanıtım yapmak, hedef kitlenizle devamlı etkileşim içinde olmak sizi bir adım öne çıkaracaktır. Özellikle sosyal medya reklamları çok daha popüler olacaktır.
EĞİTİMDE REFORM 
Önümüzdeki bir yıl dünya genelinde eğitim reformuyla ilgili ön fragmanları izleyeceğiz. Uranüs’ün İkizler burcunda seyredeceği 2026-2033 yılları arasında ise bugünün klasik tahta başında ders anlatan öğretmen anlayışından tamamen uzaklaşılacağını, öğrenci merkezli bir eğitim sistemine geçileceğini düşünüyorum.
ÜLKEMİZ 
Aşağıdaki haritada da göreceğiniz gibi Jüpiter, İkizler burcundan geçiş yapacağı bir yıllık süre boyunca ülke haritamızdaki pek çok gezegene zorlayıcı açı yapacak.  

Jüpiter özünde şans ve fırsatlarla alakalıdır ancak zorlayıcı açılarda olumsuzu büyüten aynı zamanda abartılı, şişirilmiş durumlar ortaya çıkartır. Zamanı geldikçe anlatacağım ancak kısaca söyleyecek olursam önümüzdeki bir yıl abartılı söylemlerle, şişirilmiş gündemlerle meşgul olacağız. Olumlu tarafından Jüpiter ülkenin çalışan kesimini, memurunu, polisini, askerini, kısaca hizmetlilerini anlatan alandan geçiyor. Bu da bana bu kesimle ilgili olumlu gelişmeler, iş alanlarıyla ilgili yapıcı sözleşmelerin olabileceğini düşündürüyor. Birlikte yaşayıp göreceğiz..

Picture 2162561

Gelelim Jüpiter İkizler geçişinden yükselen burcunuza göre nasıl etki alacağınıza..

Yükselen Koç: yakın çevre veya kardeşlerle iletişiminizin artacağı bir süreç sizi bekliyor. Aynı zamanda yeni bir eğitime başlamak ya da kendinizi ifade etmek, fikirler üretmek, yazmak- anlatmak kısacası her türlü zihinsel fonksiyonunuzu kullanmak açısından bu dönemi değerlendirebilirsiniz. Kısa seyahatler aracılığıyla bir takım şans ve fırsatlar yakalayabilirsiniz.

Yükselen Boğa: maddi konularla ilgili bir takım şans ve fırsatlar yakalayabilirsiniz. Özellikle sosyal çevrenizin de desteğiyle konuşarak, anlatarak, iletişime geçerek ya da eğitim, yurtdışı, yabancılar, ticaret gibi konular vasıtasıyla kazanımlar elde edebilirsiniz.

Yükselen İkizler: önümüzdeki bir yıl şans ve fırsatların doğrudan sizin ayağınıza geleceğini söyleyebiliriz. Seyahatleriniz artabilir, sizi motive eden konularla daha çok ilgilenebilirsiniz. Bu dönemde konuşun, yazın, iletişime geçin. Özellikle yeni bir dil öğrenmek istiyorsanız bu dönemde destekleniyor olacaksınız. Ortaklık, evlilik, iş ve kariyer gibi konularda da daha kolay bir akış yakalayabilirsiniz.

Yükselen Yengeç: sizin için önümüzdeki bir yıl biraz içe çekilme dönemi olacak. Daha sonrası için projeler geliştirmek, fikirler üretmek için bu dönemi kullanmak size oldukça fayda getirecek çünkü 2025 Haziran itibariyle Jüpiter sizin burcunuza geçecek ve artık genişleme zamanı sizde olacak. Ayrıca bu dönemde bir hastalığınız varsa şifa bulabilir, varsa zararlı alışkanlıklarınızdan kurtulabilirsiniz.

Yükselen Aslan: sosyal çevre, arkadaş grupları, dernekler, klüpler gibi oluşumlar içerisinde yoğun bulunacağınız ayrıca yine bu gruplar içerisinde iletişim becerilerinizi kullanarak da bir takım şans ve fırsatlar yakalayabileceğiniz bir dönemde olacaksınız. Hobiler, yaratıcılık gerektiren uğraşlar, sportif aktiviteler aracılığıyla da yeni sosyal çevrelere girebilir ve bazı kazanımlar elde edebilirsiniz.

Yükselen Başak: iş, kariyer, gelecek hedeflerinizle ilgili şans ve fırsatlar sizinle olacak. Bu dönemde iş ve kariyer konularında öne çıkmak, kendinizi göstermek istiyorsanız konuşun, bilgi alışverişinde bulunun, ayrıca yeni şeyler öğrenerek kendinizi geliştirin. Bir iş sahibi değilseniz de gelecek hedeflerinizi düşünmek, planlar yapmak, bununla ilgili eğitimler almak için bu dönemi değerlendirebilirsiniz.

Yükselen Terazi: yurtdışı, yabancılar, uluslararası işler ya da akademik konulardan yana bazı şans ve fırsatlar yakalayabilirsiniz. Hukuksal bir konunuz varsa da bazı avantajlar bulabilir, sizin yararınıza olacak bazı anlaşmalar yapabilir ya da yakın çevrenizden bazı destekler görebilirsiniz. Yabancı kültürlerle haşır neşir olmak, uzun seyahatler yapmak, yeni bir dil öğrenmek bu dönemde size iyi gelecektir.

Yükselen Akrep: ortaklaşa kazanımlarla ilgili şans ve fırsatlar yakalayabileceğiniz bir dönemdesiniz, özellikle hobileriniz ya da çocuklarla ilgili işler vasıtasıyla kuracağınız ortaklıklardan gelirler elde edebilirsiniz. Aynı zamanda bir borcunuz, ödemeniz varsa ödeme konusunda kolaylıklar yakalayabilir ya da avantajlı koşullarda kredi çekebilirsiniz. Evliyseniz eşinizin geliriyle ilgili de bir iyileşme söz konusu olabilir.

Yükselen Yay: ortaklıklarla ilgili konularda avantajlar yakalayabileceğiniz bir dönemdesiniz. Evlilik gibi bir konu olabileceği gibi, danışmanlıklar, iş ortaklıkları ya da birebir muhatap olunan kişilerle ilişkilerinizde kolaylık yaşayabilirsiniz. Bu tarz ilişkilerinizde bu dönem iletişim içinde olun. Aynı zamanda evliyseniz eşinizin hayatında da bazı olumlu gelişmeler de söz konusu olabilir.

Yükselen Oğlak: İkizler burcundaki Jüpiter sizin günlük rutinlerinizi ve iş ortamınızı anlatan alandan geçiyor dolayısıyla bu dönem iş ortamınızda iletişimi, bilgi alış-verişini kullanmak size avantaj getirecektir. Aynı zamanda iletişime dayalı bir iş geliştirmeniz de bu dönem olasıdır. Yine sağlık problemleriniz varsa iyileşme konusunda avantajlar yakalayabilirsiniz.

Yükselen Kova: hobiler, yaratıcı etkinlikler, çocuklarla ilgili her konuda avantajlar, şans ve fırsatlar yakalayabileceğiniz bir süreçte olacaksınız. Örneğin iletişimsel konulara dayalı bir hobi geliştirebilir ya da çocuklarla ilgili konularda bir şeyler yapabilirsiniz. Varsa çocuklarınızın hayatında da olumlu gelişmeler söz konusu olabilir. Şans oyunlarından yana da avantajlı olabilirsiniz.

Yükselen Balık: ev, aile, yuva gibi konularda avantajlar yakalayabilirsiniz. Örneğin aile üyeleri arasında iletişim artabilir, aile genişleyebilir ya da taşınma, mülk alma gibi bir planınız varsa bu dönemde planlarınızı gerçekleştirme konusunda avantajlar yakalayabilirsiniz. Aynı zamanda İkizler burcundaki Jüpiter sizin haritanızda hayatın temellerini, bir işin köklerini anlatan evden geçiş yapıyor. Dolayısıyla gelecek ile ilgili planlarınızın temellerini atabileceğiniz bir dönemde olacaksınız.