10 Haziran Haftası Bizleri Neler Bekliyor?

Göksel açıdan bir takım zorlayıcı etkilerin devrede olacağı stresli bir haftaya giriş yapıyoruz. Bende sizin için bu hafta genelinde ‘’DİKKAT’’ dedirten durumları elimden geldiğince özetlemeye çalıştım.

Öncelikle Mars gezegeni, Boğa burcuna geçiş yapıyor. Hareketi, mücadeleyi, savaşmayı anlatan Mars; huzuru ve dinginliği anlatan Boğa burcunda olduğunda, bunu bir saatli bombaya benzetebiliriz. Bu iki zıt doğa sebebiyle, Mars’ın Boğa burcunda seyredeceğİ 21 Temmuz’a kadar etrafımızda çok sakin gözüküp her an her şeye patlayabilecek bir etkiyle karşı karşıya kalabiliriz, dikkatli olalım!

GÜÇ SAVAŞLARINA DİKKAT!

Ancak Mars’ın Boğa burcundaki asıl zorlayıcı etkisi 11 Haziran’da Pluto ile aralarında oluşacak kare açı ile ortaya çıkacak. Bu tarihten önceki ve sonraki birkaç gün boyunca kişisel hayatlarımızda yaralayıcı, huzur bozucu mücadelelerden, güç savaşlarından uzak durmamız iyi olacağı gibi, dünya gündeminde de böyle bir atmosfer oluşabilir.

Mars ile Pluto arasında zorlayıcı açının kesinleştiği en son 7 Ekim 2023’te Hamas saldırısı gerçekleşmişti. Dolayısıyla bu hafta genelinde de gergin bir atmosferle birlikte, saldırı haberleri alabiliriz.

GÜVENLİĞİNİZE DİKKAT EDİN!

Mars ile Pluto arasındaki zorlayıcı açının devrede olacağı özellikle haftanın ilk günlerinde trafik güvenliğinden tutunda, ticari faaliyetlerdeki maddi güvenliğe; kaza, yaralanma ve yangınlara karşı her zamankinden daha fazla dikkatli olmakta fayda var.

Ayrıca yine bugünlerde cinsel saldırı ve tacizlerde artış olabileceği gibi, yeraltı dünyası ile ilgili haberlerde gündeme gelebilir.

MADEN KAZALARINA DİKKAT

Mars şiddet içeren olayları ve Pluto’da yer altını anlattığından, bu iki gezegenin gökyüzünde kontak halinde olduğu zamanlarda maden kazalarında ve toprak kaymalarında artışlar olduğunu görüyoruz. Tarihte çok fazla örneği olmakla birlikte son olarak 13 Şubat 2024 tarihinde bu iki gezegen kavuşum halindeyken Erzincan İliç’te bir maden kazası meydana geldi, dolayısıyla bugünlerde de maalesef böyle bir enerji devrede olacaktır.

SİSMİK AKTİVİTELERE DİKKAT!

Astroloji’de doğal afetlerle ilgili öngörüde bulunurken birden çok göstergenin dikkat dedirtiyor olması beklenir. Ancak şiddetli olayları anlatan Mars’ın toprağı anlatan Boğa burcunda olması ve yeraltını anlatan Pluto ile aralarında zorlayıcı bir açı oluşması, bu günlerde dünya genelinde sismik aktivitelerde artış olabileceğini düşündürüyor.

İLETİŞİME DİKKAT!

12 Haziran Çarşamba günü Merkür ile Satürn arasında zorlayıcı bir açı oluşacak. Gün genelinde iletişim, seyahat, ticari faailiyetler gibi konularda bazı sorunlar, engeller ve gecikmelerle karşılaşabiliriz. Dolayısıyla önemli konuşmaları, anlaşmaları ve ticari konuları bugüne bırakmazsak iyi olur.

MERKÜR GÜNEŞİN KALBİNDE

Kişisel haritalara göre etki değişse de genel olarak haftanın en iyicil etkilerini 14 Haziran Cuma akşamüzeri ve akşam saatlerinde alacağız. Bir gezegen Güneş’e 17 dakika yakınlığa ulaştığı zaman astrolojide buna Güneş’in kalbinde olmak denir ve aslında eski astrologların deyimiyle Kral’ın özel koruması altında olmak gibidir. Modern bakış açısıyla bu saatlerde yapılan işlerimiz özel koruma altında olur ve daha istenilen şekilde sonuçlanır. Dolayısıyla cuma akşam saatlerini (özellikle 19.30 civarı) Merkür doğasındaki işlere başlamak için yani eğitim, iletişim, önemli konuşma ve anlaşmalar, duyurular, seyahatler için kullanabilirsiniz.

Sevgilerle..