3 Haziran Haftası Gökyüzü

İkizler burcunda gezegen yoğunluğunun olduğu bir haftaya giriş yapıyoruz. Bu haftayla birlikte bilgi, öğrenme/öğretme, iletişim, reklam, yayıncılık, tanıtım/pazarlama gibi alanlarda bir şeyler yapmak istiyorsanız harekete geçmek için en uygun zamana girmiş bulunuyoruz.

Geçen haftaki yazımda Jüpiter’in İkizler burcuna girişiyle birlikte gündemimizin değişeceğini; öğrenme ve iletişime geçme isteğimizin artacağını yazmıştım zaten. Ancak şimdi tam da bu etkinin en yoğun olduğu ve İkizler burcu doğasındaki konularda yeni adımlar atmak için bulunmaz bir zaman diliminde olduğumuzu söyleyebilirim. Çünkü bu hafta boyunca Merkür, Venüs, Jüpiter ve Güneş İkizler burcunda ilerlerken aynı zamanda 6 Haziran günü yine İkizler burcunda bir Yeniay gerçekleşecek.

Picture 12311

ÖĞRENİN, ÖĞRETİN, İLETİŞİME GEÇİN!

6 Haziran’daki İkizler burcu Yeniay’ı Rigel sabit yıldızı ile de kavuşumda olacak. İkizler burcu, doğası itibariyle zaten bilgi ile, öğrenme ve öğretme ile; konuşma, yazma ile kısacası her türlü iletişim ile ilgilidir. Rigel sabit yıldızı da astrolog Brady’ye göre ‘’ her konuda ve her seviyede bir şeyler öğretmek ve öğrenmek’’ ile ilişkilidir. Dolayısıyla bu dönemin enerjisini öğrenerek ya da öğreterek, okuyarak ya da bildiklerinizi yazı yoluyla aktararak verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.

İLİŞKİLERİNİZDE İLETİŞİME ÖNEM VERİN!

Yeniay sırasında, Güneş ve Ay ile Venüs’ünde kavuşumda olduğunu ve Satürn’ün de zorlayıcı bir etkide bulunduğunu görüyoruz. Venüs astrolojide birebir muhatap olduğumuz her türlü ilişkimizi anlatır. Satürn ise sorumluluk, inşa etmek, kısıtlanmak gibi durumlarla alakalıdır. Dolayısıyla ilişkilerimizde sağlıklı iletişim kurmamız ayrıca, karşılıklı diyaloğa geçerek ilişkimizi yeniden inşa etmemiz gereken bir dönemden geçiyoruz. Ancak özellikle hırpalayıcı, yaralayıcı konuşmalardan bu hafta genelinde uzak durmalıyız.

SANAT VE GENÇ KADINLAR

Astrolojiyle az çok ilgilenen herkes Venüs’ün ilişkilerle birlikte sanatsal konuları ve genç kadınları da anlattığını bilir. Dolayısıyla Yeniay’ın etkili olacağı 6 Haziran’dan sonraki İki haftalık süreç, sanatsal konuların çok konuşulacağını, sanatsal aktivitelerde artış olabileceğini aynı zamanda İkizler burcu temalarıyla alakalı bilgi, iletişim, eğitim gibi alanlarda genç kadınların her zamankinden çok daha aktif olabileceklerini ve öne çıkabileceklerini gösteriyor.

SOLUNUM YOLLARINA DİKKAT

İkizler burcu Yeniay’ı ülke haritamızın salgın hastalıkları anlatan alanına düşüyor. Dolayısıyla her ne kadar havalar ısınmış ve hastalıklar azalmışta olsa yine de haziran ortasına kadar solunum yollarımızla ilgili hastalıklara karşı dikkatli olmakta fayda var.

DOĞAL AFETLERE DİKKAT!

Birkaç sebepten dolayı dünya genelinde önümüzdeki günlerde doğal afetlerde ve özellikle de şiddetli fırtınalarda artış olabilir. Öncelikle daha önceki yazılarımda bahsettiğim ‘’Şeytan Kuyruklu Yıldızı’’ 2 Haziran tarihinde dünyamıza en yakın geçişini yapacak. Tarihe baktığımızda kuyruklu yıldızların Dünya’ya yakın geçiş yaptığı dönemlerde salgın hastalıklarda ve doğal afetlerde artışlar olduğunu görüyoruz. Diğer yandan bu günlerde olduğu gibi çok sayıda gezegenin Güneş ile hizalandığı zamanlarda da doğal afetlerde artışlar görülmüş. Ve son olarak yine bu günlerde olduğu gibi Güneş patlamalarında artış olan zamanlarda da doğal afetlerde artışlar gözlenmiş. Tabi ki bunlar ülkemiz özelinde değil dünya genelinde ortaya çıkabilecek etkilerdir ancak yine de göz önünde bulundurmamızda fayda olduğunu düşünüyorum. Astroloji bilgisi bize olacak olanı engelleme gücü vermez, ancak astrolojik olasılıkları bildiğimiz zaman daha bilinçli hareket edebilir ve kişisel hayatlarımızda birtakım önlemler alabiliriz.

Sevgilerle..