8 Mayıs’ta gerçekleşen Yeni Ay’ın, 25 Mart Ay Tutulması’nı tetiklemesiyle birlikte, dünya genelinde enflasyonun daha derinden hissedildiği bununla birlikte volkan patlamalarından tutunda ani bastıran yağışlara kadar doğal afetlerde artışların yaşandığı bir süreçten geçmeye başladık. Ancak diğer taraftan mayıs ayı içindeki gökyüzü hareketleri kişisel hayatlarımızda bize büyük şans ve fırsatlar getirebilecek etkileri de taşıyor. Aslında 21 Nisan’da gerçekleşen Jüpiter-Uranüs kavuşumundan doğum haritası olumlu etki alanlar için bu süreç daha erken başladı. 8 Mayıs Yeni Ay’ı da birçoğumuza maddi güvencemizi sağlamak ya da finansal konularla ilgili yeni başlangıçlar yapmak için güzel fırsatlar sundu. 18 Mayıs’ta kesinleşen Güneş-Jüpiter kavuşumunun da bazı konulara girişim açısından şanslı etkiler barındırdığını yazmıştım geçen haftaki yazımda.

23 Mayıs günü klasik astrologların ‘’faydalı’’, ‘’yararlı’’ anlamında benefik dedikleri, diğer bir deyişle gökyüzünün iki iyicil gezegeni olan Venüs ve Jüpiter’in kavuşumları var. 10 nisan tarihinde gerçekleşen Mars-Satürn kavuşumu için dünya genelinde sulardan gelebilecek her türlü zarardan, benzin fiyatlarında olabilecek artıştan, ilaç hammaddelerinde oluşabilecek eksikliklerden ve kişisel hayatlarımızda mücadele gücümüzün kısıtlanması, sorumluluklarımızı yerine getirebilmemiz ya da bazı konuları yeniden yapılandırabilmemiz için fazlaca efor sarfetmemiz gibi daha zorlayıcı bizi kısıtlayan ve mücadele ettiren bazı etkiler yaratabileceğini yazmıştım çünkü burada söz konusu olan iki gezegen yine klasik astrologların ‘’zorlayan’’, ‘’kısıtlayan’’ anlamında malefik dedikleri diğer bir deyişle kötücül Mars ve Satürn’dü.
Ancak şimdi durum çok farklı, bu iki iyicil gezegenin kavuşmasıyla birlikte yine doğum haritası doğrudan etki alanların şans, fırsat ve kolaylıklarla karşılaşabileceğini söyleyebilirim. Tabi ki her birimizin bunu ne oranda ve hangi hayat alanlarında yaşayacağı değişse de kavuşumun Boğa burcunda olması sebebiyle içerisinde yine finansal konular, konfor alanımız, maddi güvencemiz gibi temaların olabileceğini söyleyebilirim. Venüs’ün hem özel hem de sosyal her türlü ilişkimizi anlatması sebebiyle bu dönemde ilişkilerimizle ilgili bazı olumlu gelişmelerden de bahsedebiliriz. Neptün’ün de olumlu bir destek yapıyor olmasıyla ilişkilerde empatinin, bağışlayıcılığın artması aynı zamanda yaratıcılığın, hayal gücünün de artması gibi etkilerden bahsedebiliriz. Sanatsal konularla ilgiliyseniz ya da dekoratif anlamda bir şeyler yapmak istiyorsanız bu günleri iyi değerlendirin derim.

Kavuşumun olduğu 23 Mayıs günü aynı zamanda Yay burcunda bir de Dolunay gerçekleşiyor. Dolayısıyla hayatımızda bazı şeylerin daha görünür olacağı, önceden başladığımız işlerin meyvelerini alabileceğimiz aynı zamanda özgürlük ihtiyacımızın çok artacağı, bazı konularla ilgili değişim ihtiyacı içinde olacağımız, yeni yerler, yeni şeyler keşfetmek isteyeceğimiz, bazılarımızın yeni anlam arayışında olabileceği iki haftalık bir süreç içerisinde olacağız.

Aşağıda yükselen burcunuza göre Venüs-Jüpiter kavuşumunun etkilerini okuyabilir ayrıca her türlü sorunuz için bana yazabilirsiniz.
Instagram: vesta.astroloji
Facebook: VESTA-Astrolojik Danışmanlık ve Kozmik Enerji Terapisi
 

Yükselen Koç: Jüpiter son bir yıldır sizin maddi kaynaklarınızı anlatan alandan geçiyor, dolayısıyla geçtiğimiz bir yıllık süreçte size birtakım fırsatlar sunmuş olabilir. 23 Mayıs’taki Venüs kavuşumuyla da yine size maddi konularda avantaj getirici çalışacaktır. Özellikle yurt dışı, yabancılar, dış ticaret, eğitim ya da hukuksal konularla bağlantılı bazı ortaklıklar gerçekleştirebilir ve bundan bir takım maddi kazanımlar elde edebilirsiniz.

Yükselen Boğa: son dönemlerde hem olumlu hem de olumsuz olabilecek şekilde oldukça hareketli, bol gündemli bir dönem geçirdiğinizi söyleyebiliriz ve 23 Mayıs’ta gerçekleşecek bu kavuşumla da birlikte özellikle sosyal çevre, dernekler, ortaklaşa kazanımlar gibi konularda şans ve fırsatlar doğrudan sizin ayağınıza gelecektir.

Yükselen İkizler: çocuklar, hobiler, yaratıcı etkinlikler, ortaklıklar, eş ya da iş konularında arka planda işleyen çok da görünür olmayan bazı iyicil etkilerle karşılaşabilirsiniz. Bu dönem bir takım gizli destekler alabilir ya da bir sağlık probleminizi şifalandırabilirsiniz. Bununla birlikte 26 Mayıs günü gökyüzünün büyük iyicili Jüpiter sizin burcunuza geçiyor dolayısıyla sonraki bir yıllık süreçte şans sizinle olacak, iyi değerlendirin derim.

Yükselen Yengeç: Jüpiter son bir yıldır sizin arkadaşlarınızı, sosyal çevrenizi ve iş kazanımlarınızı anlatan alandan geçiyor. Dolayısıyla bu dönemde öncelikle bu konularda bir genişleme ve rahat akış söz konusu olmuş olabilir. 23 mayıstaki kavuşumla da birlikte ev, aile ile ilgili konularda ya da dış seyahatler, yüksek eğitim ya da hukuksal konularda sosyal çevrenizden gelebilecek bir takım şans ve fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

Yükselen Aslan: iş, kariyer, gelecek hedeflerinizle ilgili bir takım şans ve fırsatlar yakalayabileceğiniz bir dönemdesiniz. Kardeşler ve ailenizden destek alabilir aynı zamanda, aileniz ya da yakınlarınız sizin işinizle ilgili ya da gelecek planlarınızla ilgili konularda size maddi destek sağlayabilir.

Yükselen Başak: yurt dışına taşınmak gibi planlarınız varsa bu dönem bu konuda şanslı etkiler alıyorsunuz. Aynı zamanda yurtdışı bağlantılı ya da akademik konulardan gelir elde etmek, bu konularla bağlantılı bir ortaklık kurmak için de şanslı etkiler alıyorsunuz. Devam eden hukuksal bir konunuz da varsa olumlu sonuç alabilirsiniz.

Yükselen Terazi: geçtiğimiz birkaç yıl içerisinde ani para çıkışlarıyla, beklenmedik harcamalarla zorlanmış olabilirsiniz ancak 23 mayıstaki kavuşumun etkisiyle kardeşler ya da yakın çevrenizle ortaklaşa bir kazanım elde etme, size kazanç getirecek bir sözleşme yapma gibi olumlu etkiler yaşayabilirsiniz.

Yükselen Akrep: ortaklık ve eş konularında şanslı etkilerin olduğu bir dönemden geçiyorsunuz. Bu, bir ilişkinin resmileşmesi şeklinde olabileceği gibi, çocuklar ya da hobileriniz, yaratıcı aktiviteleriniz gibi konularda bir ortaklığa gidilmesi ve bundan bazı kazançların da elde edilmesi şeklinde de olabilir.

Yükselen Yay: son dönemde iş ortamınız, günlük rutinleriniz gibi konularda oldukça yoğun etki alıyorsunuz. Bu kavuşumun etkisiyle de sosyal çevrenizden ya da ailenizden bu konularla ilgili birtakım destekler alabilirsiniz. Yine bu günlerde varsa sağlık problemlerinizi şifalandırma konusunda da olumlu etkiler alıyorsunuz.

Yükselen Oğlak: aşk, hobiler, çocuklar gibi konularda olumlu etkiler aldığınız bir dönemden geçiyorsunuz. Kardeşlerinizden ya da yakın çevrenizden bu konularla ilgili geri plandan bazı gizli destekler alabilirsiniz. Aynı zamanda hobileriniz, yaratıcı aktivitelerinizle ilgili hedeflerinizi gerçekleştirebileceğiniz şanslı bir dönemdesiniz.

Yükselen Kova: ev, aile, yuva gibi konularda şanslı etkiler aldığınız bir dönemdesiniz. Evinizi güzelleştirmek ya da aile içi ilişkileri geliştirmek için şanslı etkiler alıyorsunuz. Aynı zamanda bu dönemde gayrimenkulle ilgili konularda bazı fırsatlar yakalayabilir, sosyal çevrenizden de destek alabilirsiniz.

Yükselen Balık: iletişim ve zihinsel konularda yaratıcı olduğunuz bir dönemdesiniz. Yeni bir eğitime başlayabilir ya da iletişim yeteneğinizi aktif olarak kullanabileceğiniz bir işe girişebilirsiniz. Kısa seyahatler yapmak ya da kardeşlerinizle, yakın çevrenizle birlikte olmak size bu günlerde iyi gelecektir.