6 Mayıs Haftası Gökyüzü Ne Söylüyor?

Şubat ve mart aylarında Balık burcunda yaşadığımız gezegen yoğunluğu artık Koç ve Boğa burçlarına kaymış durumda. Gökyüzünde Balık burcu yoğunluğu olduğu dönemlerde hayat bizden fedakarlık yapmamızı, empati kurmamızı ister. Duygular ve duygusal kararlar daha ön planda olur. Aynı zamanda bu dönemlerde bir şey olmuyorsa diretmemek, akışa bırakmak, deyim yerindeyse her olmayanda bir hayır vardır diyebilmek gerekir. Ancak bugünlerde hayat bizden önünü arkasını düşünmeden kendi bireysel isteklerimiz için cesurca harekete geçmemizi, kendi hedeflerimize odaklanmamızı istiyor.

Bunu biraz açacak olursak 30 nisan itibariyle harekete geçmeyi anlatan gezegen Mars, yine harekete geçmekle, aktif, cesur, dinamik olmakla ilgili olan Koç burcuna giriş yaptı. 9 hazirana kadar sürecek bu geçiş boyunca hayat bize ne istiyorsan onu elde etmek için düşünmeden harekete geç, cesur ol, inisiyatifi ele al diyor. Bu süreç, isteklerimizi hayata geçirmek için bize mücadele gücü vereceği gibi aynı zamanda fiziksel olarak hareket etmek; koşmak, yürümek, spor yapmak içinde ihtiyaç duyduğumuz enerjiyi verecek.

Diğer taraftan 8 mayıs günü Boğa burcunda oldukça önemli bir yeniay gerçekleşiyor. Bu yeniayı önemli bulmamın sebebi ise hem 21 nisandaki Uranüs-Jüpiter kavuşumunun hem de 25 martta gerçekleşen Ay Tutulmasının etkilerini aktifleştirecek olması. Teknik bilgileri bir kenara bırakacak olursak 25 mart ve 15 nisan haftası yazılarımda her iki göksel olayın da ülkemiz ve dünya açısından siyasal, sosyal, ekonomik… ne gibi etkiler doğurabileceğini elimden geldiğince yazdım, dilerseniz alttaki arşivden ilgili haftalara ait yazıları bulup okuyabilirsiniz.

Bu yazımda ise daha çok Boğa yeniayının kişisel etkilerini değerlendirmek istiyorum. Öncelikle 2019 mart ayından başlayarak günümüze kadarki süreçte hayatınızın hangi alanında büyük değişimler, dönüşümler yaşadıysanız ya da zorlayıcı olabilecek şekilde hangi hayat alanınızda ani sarsıcı olaylar, güvenlik duygunuzu sabote edici durumlar yaşadıysanız şimdi o alanda bazı şans ve fırsatlar yakalayabilir ya da bu alanda artık bir şeyleri sabitlemek, rayına oturtmak, maddi ya da fiziksel güvence oluşturmak için yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Örneğin aniden işten ayrılmak durumunda kalmışsınızdır ama artık sizin için daha iyi olacak bir işe başlarsınız ya da ilişkiniz bitmiştir ama şimdi daha sağlam temelleri olan bir ilişkiye girersiniz gibi.

Diğer taraftan yeniay sırasında güzelliği anlatan Venüs’ün astrolojik manada sevdiği, rahat ettiği Boğa burcunda ilerliyor olması sebebiyle yaz öncesi küçük estetik operasyonlar ya da bakımlar yaptırmak isteyenler için yeniaydan sonraki iki haftalık süreç iyi bir fırsat olabilir. Ancak diyet yapmak için çok uygun bir zamanda değiliz çünkü Boğa iştahı anlatan bir burç dolayısıyla bu dönemde iştahımızı bastırmak her zamankinden daha zor olacak ve diyet yapacağım diye diretmek akıntıya kürek çekmek gibi olacaktır. Onun yerine dengeli beslenmeye özen göstermek ve Koç burcundaki Mars’ın verdiği enerjiyle hareket etmek, spor yapmak bize daha fazla fayda sağlayacaktır.

Son olarak bu dönemde Koç burcu ile temsil edilen baş ve yüz bölgemiz ayrıca Boğa burcu ile temsil edilen boğaz ve boyun bölgemiz her zamankinden daha hassas olabilir, dikkatli olalım.


Sevgilerle..