13 Mayıs Haftası Gökyüzü Ne Söylüyor?

Çok fazla gezegen etkileşimiyle birlikte, önceden attığımız adımların sonuçlarını almaya başlayacağımız, hızlı gelişmeler yaratabilecek ve beklenmedik gündemler yaşayabileceğimiz bir haftaya giriyoruz. Dünya gündeminde de çarpıcı gelişmelere hazırlıklı olun!

Farkındalığımız Artıyor

13 mayıs günü kesinleşecek Güneş-Uranüs kavuşumu sebebiyle gün boyunca ani, beklenmedik durumlar yaratan, istikrar bozan gelişmelere açık bir atmosferde olacağız bununla birlikte bireysel anlamda farkındalığımızın artacağı, olaylara ve durumlara daha önce hiç bakmadığımız bir bakış açısıyla yaklaşabileceğimiz, yaratıcı çözümler geliştirebileceğimiz bir gündeyiz. 

Protestolar Artabilir

Dünya astrolojisinde Güneş tanınmış kişileri ve ülke liderlerini anlattığından bu kavuşum dünya genelinde bu tarz kişilerle ilgili sarsıcı, beklenmedik gelişmelere veya bu kişilerin sıra dışı söylemlerine tanıklık edebileceğimizi gösteriyor. Aynı zamanda dünya genelinde isyanlar, başkaldırılar, kışkırtıcı ayaklanmalar artabilir. Ülke haritamızda da bu kavuşum Güneş derecemize sert bir karşıt açı yaptığından burada da protesto ve eylemlere tanıklık edebiliriz.

Picture 1000

İlişkilerde Sorumluluk Zamanı

Yine 13 mayıs günü kesinleşecek olan Venüs-Satürn arasındaki uyumlu açıyı da özel ya da sosyal ilişkilerimizde olumlu yönde kullanabiliriz. Gün genelinde somut, ayağı yere basan, sağlam temelli ortaklıklar kurmak için olumlu bir akış var. Ancak bazı konularda fedakarlık yapmamız ya da bazı şeyleri akışa bırakarak sorumluluk almamız gerekebilir. Özellikle sabah saatlerinde Ay-Neptün arasındaki uyumlu açının da desteğiyle duyguların, empatinin, yaratıcılığın, ilhamın yüksek olduğu bir zaman diliminde olacağız.

Manipülatif Söylemlere Dikkat!

15 mayıs günü Merkür Koç burcundaki ilerleyişini tamamlayıp Boğa burcuna giriş yapıyor. Yazılarımı takip edenler hatırlayacaktır; bir süredir kişisel hayatımızda adım atmaktan, cesur olmaktan, yeni fikirleri hayata geçirmekten bahsediyorum. Şimdi ise hayata geçirdiğiniz yeni fikirleri, projeleri, başlangıçları ya da ortaklıkları daha sağlam, somut, kalıcı zemine oturtma zamanı. Koç burcunun beklediği cesareti gösterebilmişseniz şimdi kalıcılık elde edebileceğiniz döneme geldiniz. Ancak Merkür’ün Pluto ile zorlu açıda olacağı 18 mayıs’a kadarki günlerde; manipülatif, baskıcı, krizler yaratabilecek söylemlere karşı ve sabit fikirliliğe karşı dikkatli olalım.

Haftanın En Şanslı Günü

18 mayıs günü Güneş-Jüpiter Boğa burcunda kavuşuyorlar. Jüpiter astrolojide şans ve fırsatlarla ilgili görülür dolayısıyla bugünü yeni başlangıçlar yapmak için değerlendirebilirsiniz. Özellikle seyahatler ve yabancılarla ilgili konularda, finansal ve hukuksal konularda kullanabilirsiniz. Ayrıca yeni bir eğitime başlamak ya da eğitim vermek için bugünü kullanabilirsiniz.

İmaj Değişikliği

Venüs’ün Boğa burcuna geçişiyle birlikte geçen haftaki yazımda da belirttiğim gibi estetik, sanat, kişisel bakım gibi konularda daha olumlu sonuçlar alabileceğimiz bir zamana girdik. Ancak özellikle sıra dışı bir değişiklik yapmak, daha önce denemediğiniz bir imaj yaratmak istiyorsanız 18 mayıs gününün ikinci yarısını kullanabilirsiniz.

Agresyon Tırmanıyor

Savaşı, mücadeleyi, agresyonu anlatan Mars, 18 mayıs günü Kuzey Ay Düğümü ile kavuşuyor. Dolayısıyla bu günler civarında dünya genelinde yeniden sert saldırılara, agresif söylemlere tanıklık edebiliriz. Kişisel hayatlarımızda da bir yandan Güneş-Jüpiter kavuşumunun şanslı etkilerini yaşayabileceğimiz bu günlerde diğer taraftan kavgacı, agresif, hırslı bir atmosferde olabiliriz dikkatli olalım. Fiziksel enerjimizin de artabileceğini göz önünde tutarak efor gerektiren işleriniz için bu günleri değerlendirebilirsiniz.

İyi haftalar dilerim..